1. 5.
    Hic bir insan kendinden nefret etmez. Insanin benligi buna izin vermez normal olarak. Eger gercekten bu durumdaysa yasadigi birsey onun benligini kırmıştır.
    1 ... creme de la creme
  2. 4.
    "en kötü özelliğim herkesi kendim gibi sanmam" ve "en nefret ettiğim özelliğim çok iyi biri olmam" gibi sikimtrak şeylerle kendini övmek değildir. kendinden nefret eden insan zaten bunları düşünemez, kendinde iyi ve olması gereken özelliklerin hiçbirini bulamaz, kendini bomboş hisseder. bomboştan da öte, iğrenç ve aşağılık olduğunu düşünür. sizinkisi olsa olsa bu düzene sitemdir, boşuna ego kasmayın burada.
    3 ... monalisanin ifadesiz yuzu
  3. 3.
    olduğum kişiden nefret ediyorum.

iki güzel söze tav olan bir insan olmaktan nefret ediyorum.

insanların beni sanki duygularım yokmuşçasına kırmasından nefret ediyorum.

insanların beni önemsememesinden nefret ediyorum.

iki yüzüm olmadığı için, kendimden nefret ediyorum.

dürüst olduğum için kendimden nefret ediyorum.

samimi olduğum için kendimden nefret ediyorum.

insanların birazcık ilgisine, her şeyimi ortaya döktüğüm için kendimden nefret ediyorum.

bu durumun farkında olup bunu değiştiremediğim için kendimden daha çok nefret ediyorum.

duygusal bir insan olduğum için kendimden nefret ediyorum.

kendimi sevemediğim için kendimden nefret ediyorum.

insanların samimiyetine güvendiğim için kendimden nefret ediyorum.

olduğum kişi olduğum için kendimden nefret ediyorum.

başkasından nefret edecek bir yapıda olmadığım için kendimden nefret ediyorum.

aptal olduğum için kendimden nefret ediyorum.

sevilmediğim için kendimden nefret ediyorum.

kendimden nefret ettiğim için, kendimden nefret ediyorum.

sonsuz bir döngü içinde kendimden nefret ediyorum.

kendime üzüldüğüm için kendimden nefret ediyorum.

kendimi sevemediğim için, kendimden nefret ediyorum.

olduğum kişiyi kimse sevmediği için kendimden nefret ediyorum.

kendimden nefret ediyorum.
    -1 ... rancho
  4. 2.
    Kendime çok kızıyorum. Onca insan savundum, yanında oldum. Yeri geldi yardımlarına tek ben koştum, elimden ne geliyorsa yaptım. Şimdi etrafıma bakıyorum da hiçbiri yok. Neye çabalamışım, nelere koşmuşum haberim olmadan. Onlara koşarken bile düştüğümde ne yazık ki tek kalktım..
    Çok yazık..
    ... hasmet ibriktaroglu
  5. 1.
    insan birini gerçekten çok üzdüğünü anladığı anlarda vuku bulur bu duygu. kendini cezalandırmak istersin ama bunu nasıl yapabileceğini, neyin buna yeterli geleceğini bilemezsin. suratını asar oturursun bir köşede,kara kara düşünürsün farkına varmadan. kötü kötü bakarsın, bu sefer sadece kendine.
    1 ... wolke