1. 1.
  insan hiç kendinden utanır mı demeyin utanıyor. eğer gizli bir eşcinselseniz kendinizden utanmanız gayet normal. en yakın arkadaşınız, aileniz, eşiniz dostunuz bile sizin eşcinsel olduğunuzu bilmiyor ise, kendi cinsiniz ile dört duvar arasında bazen zevk alarak bazende korku içinde zaman geçiriyorsanız kendinizden utanırsınız.

  yaşadıklarınız sırasında zevk alırken bir yandanda, sonra yaşayacaklarınızı bile bile ilişkiye girersiniz. sonrası bellidir. beraber olduğunuz kişiler sizin bu durumunuzu ailenize söylemekle tehdit edip size şantaj ve korku dolu günler, geceler yaşatır. sırf ailenizin haberi olmasın diye elinizdeki, avucunuzdaki herşeyi verirsiniz, yetmez hayattaki en değerli varlığınız ailenizin cebine, çantasına uzanır eliniz, hırsızlık yaparsınız.

  ama bu yaptığınız hırsızlık ortaya çıktığında da aileniz annelik, babalık iç güdüsü ile suçu hep kendilerinde aralar. size neyi eksik ettiklerini düşünürler. oysaki onlar dünyanın en iyi anne ve babasıdır. onlara diyemezsiniz asla ben eşcinselim sırf siz duymayın zor günler yaşamayın diye yaptım diye...

  aynaya her baktığınızda aynada size göz kırpan, sizi yoldan çıkarmaya çalışan birini görür ve siz o kadar alçak ve iradesizsinizdir ki hep ona uyar ve mars olacağını bile bile oyun oynarsınız. her ilişki sonrası üzülür, kahrolur ama yine yapacağınızdan geri kalmazsınızdır. sizde biliyorsunuzdur ki acınacak haldesinizdir.
  6 ... sournick
 2. 2.
  iradesine hakim olamayan,iradesi zayıf insanlar kendilerinden utanan insanlardır..

  utanılacak şeyler yapan insanlar kendilerinden utanan insanlardır..

  genelde gözgöze gelmekten kaçınırlar,sahte mimik ve hareketleri vardır, kafası önüne eğik vaziyette yürür kimisi, utangaç olurlar, kendilerine en ufak bir ilgi gösterildiğinde normal bir insanın vereceği tepkiden yüksek bir tepki gösterirler...

  bazı insanlar kendinden utanır.. ama fazla mütevazı kişilerle karıştırmamak gerekir onları...
  2 ... en zayif halka
 3. 3.
  bir kız için. evet bir kız için gururunu yerler altına almak. kişi için utanç vericidir. o artık ''herşey bitti, bir daha biz diye birşey olmayacak'' dese de siz bu sözü kendinize ispatlayamazsınız. herşey açıkça bitmesine rağmen hala bir umut, bir şans daha istersiniz yüzsüzce. o istemez, hayatına çoktaan yeni bir sayfa açmıştır bile... siz yapamasanız da, yeni bir başlangıcı kabul edemeseniz de, o yeni bir sevgili bulmuştur bile.

  (bkz: kendimden utaniyorum)
  1 -1 ... sapanlavurbeni
 4. 4.
  baskasi tarafindan utandirilmanin sonucudur genelde.
  1 ... endless nights
 5. 5.
  yukarıdaki "ben" butonuna bastığımda karşıma çıkan "ben" var ya işte hacı ben kendimden değil ama ondan utanıyorum. * durum şundan ibaret, genellikle verilen oyun negatif veya pozitif olması beni ilgilendirmez. hatta kötü bulduğum bir entryme iyi oy verildiğinde, yuh lan bunun neresine artı oy verdin, diye tepki göstermişimdir. lakin ben butonuna tıkladığımda ve entry girdiğim başlıkları gözden geçirdiğimde cidden utanırım kendimden. yahu bir kere de normal bir başlığa giri girilmez mi ya!

  tnm: utanılacak bir fiil yapan veya düşünen insanın yaptığı veya aklından geçirdiği bilumum şeyleri vicdanında tarttıktan sonra kendi ar damarına yedirememesidir.
  3 -2 ... bihaberim
 6. 6.
  elinde olan imkanlara rağmen her şeyden şikayet edilen durumlarda, elinizdeki imkanın yarısı ile çocuk gibi sevinen ve hayata 4 elle sarılan insanları görünce yaşanılan hissiyat.
  1 ... flat head
 7. 7.
  bazı zamanlar insanlar hakkında peşin hüküm verdiğimi düşünüyorum, işte bu zamanlarda kendimdem iğreniyorum.
  ... diskapimandali
 8. 8.
  utancın en derinidir.
  yapmaya hakkın olan bir şeyi yaparsın bazen, kötü bir şeydir ama her ne kadar karşındaki bunu hak etmiş olsa da sen o kötü şeyi yapmış olmaktan, başkalarından değil sadece kendinden utanç duyarsın...
  ... alacakarga
 9. 9.
  kisilik sahibi insanlarda gorulebilecek vaka.
  1 ... cesefen
 10. 10.
  otobüste yolculuk edilmektedir. gecenin bi vakti koltukta uyurken kendi osuruk sesine uyanıp sonra ne yapacağını bilememek, akabinde uyuyo numarasına yatıp epey bi gözlerini açmamaktır. utançtan kıpkırmızı surata bürünüp boncuk boncuk terlemektir.
  (bkz: bitmedi ya la o yol)
  1 ... febd