1. 1.
  iyi, kötü ayrımı bile yapılamayan şekilde bakan kızlardır. anlaşılmazdır.
  1 -1 ... pilotmont
 2. 2.
  "ne bakıyon birader?" denilip bozulması gereken kızlardır. rahatsızlık verici bir şekilde bakıyorlarsa insanı acayip sinirlendirirler. diğer türlü, küçük bir kızın başka çocuğun elindeki pamuk şekerine baktığı gibi bakıyorlarsa, ilk tepki geçerli olacaktır.

  (bkz: ne baktın yarram)
  6 -2 ... der meister
 3. 3.
  (bkz: nerde)
  (bkz: nasıl)

  evet nerde ve nasıl bakıyor? toplu bir yerde gıcıklık olsun diye nefretle mi bakıyor? yoksa başbaşasınız da aşkla mı bakıyor?

  hem ne fark eder ki; kız olsun erkek olsun... kişi insanın gözünün içine bakabilmeli. o baş dik olmalı. bunda gocunacak bir şey yok. aksine hoşuna gitmeli insanın.
  4 ... nefertari
 4. 4.
  makbul yere bakan kızlardır.
  3 ... sayeste
 5. 5.
  insanın direk cebine bakan kızdan daha hayırlı kızdır.
  4 ... madman89
 6. 6.
  konuşurken ya da dinlerken gözlerinizin içine bakan kızdır. hem samimiyet göstergesi hem de sözlerinizdeki asıl duyguyu hissetme ihtiyacındandır o bakış.
  2 ... kosucukaplumbaga
 7. 7.
  gerçekten dinleyen, anlamaya çalışan, karşısındakini ciddiye alan ve bunu onun öğrenmesinde bi sakınca görmeyen kızdır.
  1 ... misskin
 8. 8.
  kolay ve isabetli karakter analizi yapabilen bir erkeği en fazla cezbeden kız tipidir. karşısındaki erkeğin gözünün içine bakarak konuşan kız, en ufak bir yanlışında mahçup olup yanakları kızaran, yeri geldiğinde özür dilemeyi bilen, hatasını kabul edebilecek kadar erdem sahibi, kısacası sevgili olması gereken harbi kızdır. hele bir de gözleri güzelse tadından yenmez. derinliklerde kaybolur gidersin.
  1 ... raymond reddington