1. 1.
    + anne baba evden çıktıktan sonra tüm kapıları kontrol etmek.

+ cinli sohbetlerden uzak durmak, sohbete ısrarla devam eden varsa ortamı terk etmekle tehdit etmek.
    13 -1 ... penta-don
  2. 2.
    küçük çocuklarla evcilik , saklambaç gibi oyunlar oynamak , onlara eşlik etmek. *
    (bkz: anketimi doldurdum gidiyorum)
    4 -3 ... cadi findigi
  3. 3.
    işsiz sayısının hala yüzde onda kaldığını, memurun, işçinin ve emeklinin derdinin bitmediğini, çiftçinin elinin kolunun bağlandığını görünce büyümediğimizi ve büyüyemediğimizi daha iyi anlıyorum.

(bkz: hakkımızda hayırlısı)
    4 -1 ... fewzi1907
  4. 4.
    yaşa,başa,akla,konuma bakmadan hala çocukluğumuzda yapmaktan hoşlandığımız şeyleri yaparken aynı çocukluğumuzdaki gibi sevinebiliyorsak ve üzülebiliyorsak çocukken üzüldüğümüz gibi... büyümemişizdir. aslında hiç kimse büyümemelidir,içlerinde var olan bir çocuk ruhu varsa bunu asla kaybetmemelidir ki o zaman sıkça yaşayacaklardır bu anları...
    (bkz: ben hep biraz çocuk kaldım)
    ... olips
  5. 5.
    hala annemi istiyorum dediğimiz anlardır, sanki o yanınızda olsa herşey daha kolay olurmuş gibi gelir, hüzün çöker.
    4 ... chuckle
  6. 6.
    kendimizi yalnız ve dünyaya yabancı hissettiğimiz anlardır.
    ... paranoia
  7. 7.
    şehir dışında öğrenciyseniz vizelerin yada finallarin bittiği güne bilet almak, sınavlardan çıkar çıkmaz dogruca evinizin yolunu tutmak.
    1 ... penta-don
  8. 8.
    yeni alınan eşyaya duyulan merak ve bilmeden kurcalamak.
    4 ... zookeeper
  9. 9.
    sevgisini göstermekte hiç cimri davranmamış bir anneye hala daha "hadi sevsene çocuğu" demek. * *
    1 -1 ... susamsokagi
  10. 10.
    oyun oynarken dilin dışarda kalması.
    5 ... tellioglu