1. 1.
    (bkz: Insanı değersiz hissettiren anlar)ın zıttı olan anlardır.

Abimin düğününde slow müzik başladığında herkesin eşi, sevgilisi, arkadaşı, kardeşi ile dans ederken "ulan yine kaldık bi başımıza" diye düşünüp çıkışa doğru yol alırken dansın d sinden anlamayan ve yakın zamanda banyoda kayıp düşmek suretiyle bir kaç gün yattıktan sonra yeni ayaklanan amcamın kolumdan tutup dansa kaldırdığı an. "Amca yorma kendini" vs demEme rağmen "yok yok kolumu çok kaldırmayınca acımıyor." demesi. O günden kalan bide saçma sapan fotoğraf var. Iğrenç çıkmış ama saklıyorum yine de.*
    Kardeşimin çalışmaya başladıktan sonra kalan eğitim hayatımda maddi sponsorum olması. "Ben çektim, aynı şeyi sen yaşamayacaksın." demesi. Abim iyi ki var.

Bir arkadaşımın zor zamanında yardım ettikten sonra "ben seni bi daha bırakmam." demesi. O günden sonra minik bir koloni gibi gezmek.

Annemin babamın gelmediği ödül törenime önceden "gelemeyeceğim, misafirlerim var." diyen hocamın misafirlerini bir saat için evde bırakıp törene gelmesi.

Stajda haksız yollarla diğer arkadaşların projeye seçilmesi, günlerce beraber çalıştığımız bir abimin sessizce yanıma gelip "sen hak ediyordun. Hiç adil olmadı. Ama hocaya anlatamıyorsun işte." demesi. Projeye seçilmiş kadar oldum.

Beş senedir görmediğim arkadaşımın hala bi derdi olduğunda beni araması.

Beş senedir zaman zaman gördüğüm bir başka arkadaşımın "1000 kişiyke tanışmışımdır, bizim gibi olan bi kişi daha bulamadım." demesi. Biz aynıyız.

Annemin her sınavımdan sonra sıkı sıkı sarılması.

Yurtta geçici olarak kalan bir öğrenci grubunun şiddet içeren hareketleri sonucu babama haber vermem ve geçen iki saat sonunda müdürün yaklaşık 100 kişi bizi toplayıp "arkadaşlar gereken yapıldı. Özür diliyoruz, şu an bir güvenlik sorununuz yok. Ve wendy babana söyle herşey yolunda." demesi.

Ve şu an aklıma gelmeyenler.

Aslında en az dğersiz hissedilen anlar kadar çoklar. Biz neyi hatırlamak istiyorsak onu hatırlıyoruz.
    4 -2 ... nammu
  2. 2.
    Seni seven arkanda bekleyenin ve senin için üzülen birilerinin olması.
    3 ... kale3112
  3. 3.
    “iyi ki varsın” dendiği andır.
    Biz de ne yapalım işte kendimizi iyi ki varız sanıyoruz.
    7 -1 ... feslemegen