1. 1.
  mezunlarının inşaat mühendisi sıfatını almaya hak kazandığı mühendislik fakültesi bölümü.
  ... bahdeniz
 2. 2.
  ingilizcesi construction engineering olan bölüm
  2 -1 ... eurasia
 3. 3.
  odtü de civil engineering adı ile anılan bölüm * mezunlarından kalifiye amele olabileceği yönünde söylentilerin olabileceği insanların süründürüldüğü bölüm.
  2 -1 ... amadeus
 4. 4.
  itü ve odtü de en iyi eğitimleri verilen bölüm.Oldukca iş imkanı var ve özellikle bu okullardan mezun oldugunuz zaman bu ımkan daha da genisliyor..Yol yapımından baraja ev yapımından tutun da bir cok sey insaat muhendisleri sayesinde var..Yolları acık olsun.
  1 ... pajalustı
 5. 5.
  odtü inşaat mühendisliği bölümündeki hocaların "size niye construction engineer değil de civil engineer dendiğini biliyor musunuz? çünkü siiiiiizz, gittiğiniz yere medeniyet götürüyorsunuz." [civil engineer = medeniyet mühendisi] diyerek öğrencilerini acayip gaza getirdikleri, ama mezun olunduktan sonra bin pişman olunan bölüm.
  1 -2 ... havaciva
 6. 6.
  t cetveliyle gezen,kız öğrenci yoksulu bölümün adıdır. bunlar üniversitede yürüdükleri yeşil alanları "burayı arsa yapsan kaç daire çıkar" diye süzen tiplerdir.
  1 -1 ... dervisabdi
 7. 7.
  (bkz: inşaat mühendisliği)
  1 ... jikase
 8. 8.
  bu bolumden mezun olan bir arkadasim, mezun olduktan iki yil sonra, normal hayatina donmeyi basarmist.i gittigimiz cafe, restaurant vb gibi ortamlarda soguk soguk terler, abi ya burada cok kiz var kalksak mi tedirgin oldum derdi. iste boyle bir bolum insani hatuna hasret birakan, psikoloji bozan bir bolumdur.
  1 ... fiftyfifty
 9. 9.
  kısaca 4-5 yıl t cetveliyle gezdiren bölüm adıdır.
  ... dervisabdi
 10. 10.
  sonucunda diplomalı amele olunan bölüm. *
  -1 ... taharetmuslugu