bugün

21 aralık 2012 için endişelenenlere açıklanması gereken ayet. her canlı ölümü tadacaktır.
ölüm selası duyulduğunda dile getirilmesi gereken ayettir.
nenemin kuzeni vefat etti. az önce telefonla haber geldi, anneannem söyleyince karşılık olarak bende bu ayeti demeye çalıştım ama beceremedim.
allah'dan geldik ve yine ona döneriz.allah sevdiklerimizi kaybettiğimizde sabırla bu cümleyi söyleyebilenlerden eylesin inşallah.
Tesbih çekerken okuduğum ayettir.
yaratılış gayemiz.hergün birer birer bu ayetin yüzü suyu hürmetine sevdiklerimizi gönderiyoruz.
tüylerimi diken diken eden ayet. nihayetimizi ifade eder. allah yardımcımız olsun. amin.
Ondan ayrılanların ona döndürüleceklerini düşünmesi, garip olan şimdi nerdeyim sorusunun cevabı.
bakara suresinin bir ayeti. erdoğan erol büyükburç'un arkasından bunu demek yerine, "zamanlaması manidar" demeyi tercih etmiştir.
kurtlar vadisi izleyenler için bu sahne ile de hatırlanır.

https://www.youtube.com/watch?v=tFG1W3LkSTg

edit: 4.52 de emminin ağzından dökülen cümle.
Liveleak'de bir kopru insaatinda calisirken egimli olan yuzeyden kayarak dusen bir adamin videosunu izlemistim. Videoyu ceken ve cevredekiler yardim edemiyor sadece bu ayeti bagiriyorlardi. Allahu ekber sesleri geliyordu. Tuylerim diken diken olmustu. O zamandan beri cok etkilendigim bir ayettir.
inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

şanı yüce olan allah'a hamdolsun! biz, o'ndan geldik ve yine o'na döneceğiz.
allah tan geldik allah a döneceğiz anlamında.
Allah tan geldik ve allaH a döneceğiz. Evet.
inna'nın yeni şarkısı sandım. allah affetsin.
En zor anlarda söylenir.

Allah tan geldik ve allah a döneceğiz.
Allah tan geldik allah a döneceğiz.

insan bir meniden yaratıldı. Ondan akıtılan bir damlaydı. Sonra büyüdü de Rabbine düşman kesildi.
Ondan geldik yine ona döneceğiz.
inna ve tek yumurta ikinizinin güncel adları ve soyadları herhalde.
Amak-ı hayal, bebişim; bu dediğini iyi bil ve öyle yaşa. Tayyip'ten gelmedik ve ona da dönmeyeceğiz. Kimselerin şirke bulanmasını istemem. Doğruları savunman dileğiyle...
oldukça anlamlı olan, nereden gelip nereye gideceğimizi iki kere iki dört eder neticesinde bize anlatan ayettir. Kuran'da geçer ve "Şüphesiz biz Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" anlamına gelmektedir. düşünen insanlar için ne güzel bir öğüttür, hitaptır.
görsel
Duran emmi'nin ölmeden önceki son sözleri.
https://www.instagram.com...2e/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

şanı yüce olan allah'a hamdolsun! biz, o'ndan geldik ve yine o'na döneceğiz. (bakara 156)