1. 1.
  inklap yayınevinin okullarda okutulması için piyasaya sürdüğü ve okulların alınmasını mecbur tuttuğu kitaptır. içinde bırakın bir çocuğu, hiç bir aklın ermeyeceği atasözlerine yer verilmektedir. aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi. artık çocuklar ilkokul öneminde zehirlenmeye başlanıyor. ve adı inklap olan bir kitap evi de buna alet oluyor.inkılap yayınevi atasözleri ve deyimler kitabı
  -1 ... sevgilim ben manyak oldum
 2. 2.
  adı üstünde "atasözleri ve deyimler kitabı" olan kitaptır.

  Cahilliğin bu kadarına da pes doğrusu!
  böyle eserlere referans eser denir ve alanında ne var ne yok bulundurulmak zorundadır.

  Amacı toplumun binlerce yıllık süreç içerisinde ürettiği atasözlerini ve deyimleri derleyip anlamlarıyla birlikte vermektir, kaynak olarak sunmaktır.

  Diyelim ki bir kitapta kadını aşağılayıcı bir deyim geçiyor, nereden bulunacak onun anlamı?
  Hadi kitaplardan silelim temzileyelim, kafalardan nasıl temizlenecek?

  Kaldı ki,
  Kimsenin kültürel mirasa müdahale etme, güncel değerlere göre ekleyip çıkarma hakkı yoktur. Hele hele referans eserlerde hiç söz konusu olamaz.

  ulan sanırsın millet atasözleri ve deyimler kitabına bakıp ona göre yaşıyor!
  4 -2 ... aliklopedi
 3. 3.
  yazarı olan merhum ömer asım aksoy, avukatlık ve savcılık yapmış, dolayısı ile hukuk öğrenimi görmüş bir şahıs, üstelik bir dilbilim uzmanıdır. dolayısı ile eleştiri alan husus, böylesi bir açıklamaya imza atmasıdır.

  - kaldı ki, bu bir atasözü değil alelade bir halk deyimidir. kişileri ahlaken ve hukuken yanlış ve suç oluşturucu eylemlere azmettirmeye yönelik anlamı itibarı ile bir öğreti değeri olmadığı gibi okullarda yardımcı kitap olarak kullanılması da sakıncalıdır.

  kitabın basımını gerçekleştiren 'inkılap yayınevi' tarafından gerekli düzeltmenin yapılması ve kamuoyuna duyrulması beklenmektedir.
  -1 ... liberalisticcommunist