1. 1.
  çok sinir bir durumdur. tıklım tıklım dolu otobüse ilk duraktan binilir. ortalama bir saat * türlü eziyetler çekilir***. ama tam sen inmeden bir durak önce otobüs boşalır. oturacak yer vardır artık. fakat insanın hiç oturası gelmez. morali bozulur falan.
  ... gorunmez
 2. 2.
  insanın o durakta inmesi gerektiğini düşündüren hadisedir.
  ... zlatan1937
 3. 3.
  bayanlara özellikle bir korku salar bu durum.
  ... semi
 4. 4.
  ne kadar güzel bir durumdur. inerken zorluk çekmeyip kimseye çarpmadan, afedersiniz demeden inmenin keyfini yaşarsınız. herkes indiği zamanda "of be ne durakmış herkes indi" de denilebilir ..
  ... muhasebeye giris
 5. 5.
  eğer ineceğiniz yer son durak değilse, insanda otobüsün en son gittiği yere kadar gitme isteği uyandıran olaydır. maksat otobsün koltuklarından faydalanmaktır.
  ... jynxcello
 6. 6.
  tedirginilik yaratan durum. gecenin geç saatlerinde ise şoförün "seni şurada bıraksam olmaz mı?" aceleciliği ile sizinde "hayır son durakta inicem" yanıtınıza surat asarlar, ya kaçırırsa? ya son durakta bırakmazsa ? en arka koltukta oturan "sizi" görmeyip evine giderse ? garip bir durum.
  -2 ... insatiable love
 7. 7.
  hayatın sizi sevmediğine kanaat getirirsiniz .. o kadar boşalsın da ben otursam diye gözünüzde büyüttüğünüzü o koltuklar birden anlamsızlaşır .. algılarınızın kapıları açılır ve hayallerinizi, özlemlerinizi, geçmişinizi düşünürsünüz ve sadece hüzünlenirsiniz.
  ... tudor lodge
 8. 8.
  (bkz: otobüsün erken boşalması)
  (bkz: otobüsün geciktirici sprey kullanması)
  -1 ... blackjack
 9. 9.
  "neden herkes güzergahın en merkezi yerinde iniyor da, benim yapmak zorunda olduğum zorunlu bir eylem için son durakta asosyaller gibi iniyorum?" sorusunu sorduran, insanı kimlik arayı$ına yönelten olay. hemen ardından "buralarda kimseler yok bak, ke$ke i$im olmasaydı." cümlesi sarfederek bir nevi kadere isyan edilir. tırsılır.
  ... dom dom bullet
 10. 10.
  48 in tıp fakültesinde boşalması ve heykel den beri ayakta giden öğrencilerin tıp fakültesinden iibf ye kadar oturabilmesi en güzel örnektir.
  ... kevin