1. 1.
  adamlar duvarları ne güzel renklendirmişrler, videoyu izlediğimde en çok dikkatimi çeken şey o oldu, adamlarda estetik var arkadaş.

  bir de bizim duvarlara bakın;

  ingilterede kavga için buluşan futbol taraftarları
  2 -1 ... bir idealistin ta kendisi
 2. 2.
  şu bizim ailemizin hobbiti frodo baggins in oynadığı bir filmden esinlenmişlerdir. belkide film bu gebeşlerden esinlenip çekildi bilemem tabi. kamiller birbirlerine girip tekme tokat dövüyorlardı. west ham taraftarı mıydı neydi.

  frodo = elijah wood yani. adamın adı frodo kaldı yüzüklerinden efendisinden sonra *
  5 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  Green street hooligans 3 bu konuyu işliyor. Hatta scott adkins var. Gerçi o bile kurtaramamış filmi o kadar rezil.
  3 -1 ... flat head
 4. 4.
  cıbıldak olanlardan biri kalkamayınca rakip taraftar gelip adamınızı alın diyor.
  ve yere düşeni linc etmiyorlar. kavga da bile medeniyet var.
  7 ... kafam bir milyon
 5. 5.
  DÜNYADA Ki en iyi sokak ve yumruk-tekme dövüşünü ingiliz adalarının erkekleri yapar.. (irlanda ve britanya adası)
  bilhassa irlanda bar ,ingiliz pub kavgaları acayiptir taraftar -holigan kavgaları da bu bu gelenekten gelmedir. hatırlayan vardır bu kavgalar (holigan) bir ara 80'ler de öyle bir şiddete dönüşmüştü ki fc (futbol kulüp) bazında ingiliz hükümeti (başbakan teacher) takımların avrupa ve uluslararası karşılaşmalara katılmalarını ingiltere dışına çıkmalarını yasakladı.

  farkında iseniz öyle arkadan vurma ,yere düşeni tekmeleme ,ısırma ,bir kişiye beş kişi saldırma ,sopa-taş (vb) gibi kuralsızlıklar yok . birde centilmenlik çok önemli.

  başbakan teacher'in holiganlara koyduğu ambargonun da nedeni aslında ingiliz erkeklerinin centilmenliği unutması ve kavgalarının ayak takımı - mafya kavgası haline dönüşmesi yüzündendir .

  yakın zamanda bizde de olmuştu . irlanda vatandaşı olan biri istanbul - aksaray'da kavga etmiş kendisine saldıran 10-15 kişiyi telef etmişti. saldıranlar tek kişiye allah ne verdi ise sopa,taş,şişe ile 10-15 kişi saldırmış yumruk savunması 15 saldıran esnafı telef etmişti.

  maalesef bizde ise şöyle; bir kişiyi kıstır döv, hatta erzurumlu itlerden birkaçı engelli ,izmir'de ise esnaf şerefsizi bir kör ,görme engelli vatandaşı dövmüşlerdi.
  savaş gazisi protezli vatandaşın dövülmesi çabası.

  belki absürt gelecek ama ingiltere /anglosakson'lar niçin hala dünyayı yönetiyor olayının bir anlamda cevabı burada.

  şu kavga bizde olsa taşla kafalar yarılır, kürekler keskin taraftan çalışır sopalar beyne temas eder ,yere düşeni beş kişi tekmelerdi.arkadan vurma cabası.

  itiraz eden çıkarsa soma'da yerde ki işçiyi tekmeleyen devlet bürokratını örnek veririm.

  vay be.
  8 -4 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  Ben kavgacının mert dürüst ve ahlaklısını severim.
  Adamın biri yere düşünce kavga sona erdi.vay be.
  3 ... atlant isten gelenadam
 7. 7.
  şerefsiz galatasaray taraftarını akla getirmiş kavgadır.

  2000 lı yıllarda leeds united maçında istanbulda gs lilerle kavgaya tutuşan ingilizler den ikisi bıçaklanarak öldürüldü.

  hayvansınız çünkü. insan olan insana bu zulmü yapmaz. götünüze sokun o uefa kupasını.
  1 -3 ... timarli sipahi neferi
 8. 8.
  Futbol adam bıcaklamahtırrrr deyip kalabalığı görünce topuklayan veya 1 taraftara elli kişi giren Türkiyeli çomarlara göre zeki, çevik ve ahlakli olduklari kesindir.

  Bu kavgaların şahı genelde millwall ve chelsea taraftaridır. Ikisinin de neonazi egilimleri vardır. Hatta millwallin belediyesini bir ara bnp alıyordu (yamulmuyorsam). Chelseanin head hunter taraftar grubunun amblemi ise ss totenkopft amblemiydi.

  Kavgaların tasakoglanı ise manu taraftarıdır.

  Güzel bir alt-kültur olayıdır.
  1 ... gaspirali
 9. 9.
  ne geri zekalılığı adamlar kendi aralarında taşsız, sopasız, bıçaksız, silahsız, sadece doğal bir atışma, kavga ile sinirlerini boşalıp gitmişler. hem de mertçe. bizim liseli ergenlerin kavgalarını da görüyoruz allah ne verdiyse aptal gibi kullanıyorlar, sonra döveceği kişiyi tek başına yakalayıp 10 kişi dövüyorlar.
  1 ... bay efendi
 10. 10.
  şu olay bizde olsa yerden bir tutam toprak alınır rakibin gözüne atılır, ondan sonra seçerek vurulur yerde kafası tekmelenir.
  ... gafil