1. 531.
    Ankara antlaşması sayesinde vatandaşlığa kadar gidilebilen ülke.
    1 ... n dakota
  2. 532.
    Milli yemeği sütlü çay ve fish AnD chips'tir.
    ... selia
  3. 533.
    birleşik krallık ve büyük britanya ile sürekli karıştırılan ülke. büyük britanya iskoçya galler ingiltere'yi içine alıp kuzey irlanda'yı içine almaz ve coğrafi bir alan tanımlamasıdır. great briatin, yani tarihteki o ünlü imparatorluktur. birleşik krallık ise kuzey irlanda'yı da içine alan bir yapıdır ve günümüzde uluslararası arenada ve hatta içinde yer alan ülkelerde de kullanılan bir tanımlamadır.
    diye biliyorum ben. yanlışım varsa düzeltebilirsiniz. tarih bilgim neredeyse sıfırdır ancak great britain bana hep görüntü olarak haritada default mükemmel ülke olarak geldiği için merak edip bakmıştım bir ara. umarım yanlış hatırlamıyorumdur.
    1 ... john misty
  4. 534.
    Sessiz sakin huzurlu bir ülke.
    ... selia
  5. 535.
    Enerji platformu Carbon Brief'in açıkladığı verilere göre, ülkede geçen yılın toplam elektrik ihtiyacının yüzde 33'ü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılandı.
    1 ... recomax
  6. 536.
    Dünyadaki tüm toprakların 6'da biri resmi olarak ingiltere Kraliçesi'ne ait olduğu ülke.
    1 -1 ... aeneskral
  7. 537.
    dünyanın dört bir yanından ülkeye gelen göçmenleri gayet güzel entegre eden ülkedir. çünkü fransızlarla almanların yaptığı gibi göçmenlere belli bir kimlik dayatmıyorlar. liberalizmin beşiğidir zaten ingiltere.
    1 ... sinte
  8. 538.
    Dunyanin en cakal ve en tilki ulkesidir.

Her tarafta kahrolsun israil, kahrolsun amariga sesleri duyarken, hic kahrolsun ingiltere sesleri neden duymuyoruz?

Adamlar cok sinsi.
    ... otisabim
  9. 539.
    Avrupa Birliği'den 29 mart 2019 tarihinde ayrılacak ülke.
    (bkz: 29 mart 2019 ingiltere nin ab den çıkması)
    2 ... recomax
  10. 540.
    (bkz: brexit krizi)
    2 ... kale3112