1. 1.
  ingiltere nin, abd nin suriyeyi vurabilmesi için başlattığı tiyatro ve oyundur. Tıpkı ingiltere ve abd ırak a girerken nasıl mazeret göstermeden girdiyse suriyeyi de vurmak için bahane arıyordu ve rusya düşmanı ingilizler önderliğinde basına rusya tarafından kimyasal silah kullanılmış katliam varmış gibi demeçler vererek suriyeye kendi ürettikleri bahanelerle girmeyi hedeflediler ve dış basına da rolcü siyasetçileri tarafından sivilleri kurtarmak için suriyeyi vuruyoruz vb. Tarzı iyilik elçisi demeçleri vererek dünya kamuoyunda algı operasyonuyla kendilerini haklı göstermeyi amaçladılar ve bunu sorunsuz halletmeye çalıştılar. Bir kaç hafta önce durduk yere rus diplomatları sınır dışı eden ingilizlerin şimdi de rusyayı kimyasal saldırıyla suçlaması manidar.

  bunun üstüne tüm darbe planlarını yöneten Baş tiyatrocu abd nin suriye ye iyilik için operasyon yaptığını düşünmek ve her türlü hain planın merkezi olan cia güdümlü amerika hükümetinin samimiyetine inanmak ve güvenmek saçmadır. Onun bi numaralı müttefiki ingilterenin kimyasal saldırı provakasyonunu ortaya yayması ve hemen üstüne sözde iyilik elçisi Theresa may ın müdahale etmeliyiz tarzı açıklamaları, üstüne güya terörü bitirmeye çalışıp ypg pyd tünellerini inşa eden fransanın da üçüncü müttefik olarak operasyona katılması kimyasal saldırı bahanesinin bir tiyatro ve rusya yı nasıl safdışı bırakırız planlarının bir ayağı olduğunu kanıtlamaktadır.
  3 -3 ... yoksul genc
 2. 2.
  Aynen bu görüşteyim ve abd nin samimiyetine hiçbir zaman da inanmadım. Yine bir tezgah var orta yerde. Türkiye bu konuda ciddi siyasi manevra kabiliyetine sahip değil maalesef. Hataya açık.
  2 ... gazeloglu
 3. 3.
  (bkz: gerçeği bükebilme gücü)
  (bkz: medya)

  kendi kamuoylarını ikna etmiştir yeterince.
  2 ... ibni maymun