1. 1.
  Tarih; en doğrulanabilir, en sağlam ve en gerçek bilim dalı belki de... Tarihe nakşolmuş hiçbir anektod kaybolmuyor ve bir şekilde gerçek ne olursa olsun gün yüzüne çıkıyor. Fesli şempanzeler ya da uydurma tarihçilerin yalanları er ya da geç ortaya çıkıyor.

  Yine böyle bir şekilde tesadüfler sonucu ortaya çıkmış bir gerçek var.

  Oğuz Aydemir bir iş insanı. Tarihçi değil. Birgün tarihi bir ipek mendil görüp almış. Sonra bunu koleksiyon haline dönüştürmüş ve 40 yıldır tarihi ipek mendilleri bulup toplamaya başlamış. Bu koleksiyon sonucu enteresan bir detaya rastlamış. ingiliz askerleri için Çanakkale savaşı anısına hazırlanan bir ipek mendil... Bu mendil üzerine Çanakkale boğazı, Marmara Denizi ve deniz üzerinde işgal donanmasının gemileri, konumları ve hareket planlarıyla birlikte işlenmiş. Her Bir Köşesine yeni Zelanda, avustralya ve birleşik krallık bayrakları basılmış. Diğer köşesine ise "eclipse of star crescent" yani "ay-yıldız tutulması" yazılmış. Bir de Çanakkale Zaferi sonrası olası istanbul işgali sonrası göndere çekilmek üzere tasarlanmış Osmanlı işgal bayrağı.

  O kadar eminler çanakkaleyi geçeceklerinden. O kadar eminler istanbul'u işgal edeceklerinden. O kadar eminler Türk ordusunun mağlubiyetinden. Çünkü her detayı santim santim hatta milim milim hesaplayarak muhteşem bir plan yapmışlar ve bu planın aksaması ihtimali mucizeymiş.

  Sadece bir detayı atlamışlar: Mustafa Kemal ve tarihin en eski ve kahraman ordusu olan Türk askerleri...

  işte o detay sayesinde o tasarlanan bayrak tarihe düşülmüş bir anektod olarak ipek bir mendilin köşesinde kalmış. iŞTE O kahramanlar sayesinde istanbul'da ve vatanın her köşesinde şanlı al bayrağımız dalgalanıyor. iŞTE O kahramanlar sayesinde şu anda rahat ve özgür nefes alabiliyoruz. iŞTE O kahramanlar sayesinde ingilizlerin planlarını yüzlerce yıl daha ertelemek zorunda kaldı. iŞTE O kahramanlar sayesinde içimizdeki soysuzlar hala nefret kusuyor.

  Ruhunuz şad olsun. Sonsuza dek minnettarız!

  ingiltere nin tasarladığı osmanlı işgal bayrağı

  https://m.haberler.com/me...l-bayragi-7083647-haberi/
  11 -3 ... serdarsl06
 2. 2.
  Fesli delinin hayalinde kalan bayrak.
  6 ... vexillarius of theodopolis
 3. 3.
  küstah ingilizler çanakkale'yi geçip, istanbul'u ele geçireceklerinden o kadar emindiler ki, osmanlı başkentine çekecekleri sömürge bayrağını bile hazırlayıp yanlarında getirmişler ve bu sömürge bayrağı işli hatıra mendillerini de savaşa katılan askerlere dağıtmışlardır.
  hatta denizcilik bakanı churchill, "5 çayını istanbul'da içeriz" açıklamaları yapmıştı.
  (bkz: çanakkale yi 5 dk geçer 5 çayını istanbulda içeriz)

  lakin türkiye'yi sömürge haline getirmek isteyenlerin bu hayalleri, o hatıra mendillerinin bir köşesinde kalmaktan öteye gidemedi.

  ingilizlerin hazırladığı bayrak şudur;
  ingiltere nin tasarladığı osmanlı işgal bayrağı

  bayrağın üzerinde;
  eclipse of the star & crescent yazıyor.
  yani, "ay-yıldız tutulması..."

  bu da ingiliz askerlerine dağıtılan hatıra mendilleri;
  ingiltere nin tasarladığı osmanlı işgal bayrağı

  mendil üzerine sömürge bayrağını işlemişler ve "istanbul'a..." diye yazmışlar.
  12 ... tengir budun
 4. 4.
  tarihçilerin henüz aydınlatmadığı kimbilir daha ne ayrıntılarla karşılaşacağız.
  1 ... monk of monkmountain
 5. 5.
  Churchill sevdalılarına duyurulur.ingilizlerin zafer sarhoşluklarından dolayı hayalperest hükümetlere sahip olduğunu çıkarabiliriz buradan.
  2 ... ergen olamayan ergen
 6. 6.
  Bizim en büyük şansımız mustafa kemal'in balkan savaşları sırasında çanakkale boğazı komutanlığında görevli olduğu dönemde çanakkale boğazını çok iyi çalışması olmuştur.
  2 ... ali candan
 7. 7.
  Sonuç pek farklı olmadı sadece ingilizler perde arkasına çekildi o kadar...
  -2 ... isminiunutanadam