1. 1.
  Şu ana kadar çinle birlikte gördüğüm en güzel mücadeledir. Ya çin gibi dışarı çıkanı tekme tokat dövecen ya da ingiltere gibi hiç ellemeyip doğal seleksiyona bırakacaksın. Eğer bir cahil tedavi görmek istemiyor sevdiklerini de düşünmüyorsa salıverirdim.
  -1 ... midesiz
 2. 2.
  Biraz acimasiz gibi gorunse de muhtemelen en aķılcı yöntem budur.

  Bu heriflerin dunyaya bakisindaki realiteyi seviyorum.
  5 -4 ... gazorpazorp
 3. 3.
  saçmalıktır. hatta kuzey kore'nin idamlı yöntemi bile daha mantıklıdır.

  bakın şimdi gripte bir virüs ve insan tekrar tekrar buna yakalanıyor o zaman soru şu olmalı :
  yaşlılar ölene kadar mı karantina da kalacak ?
  ya da gençler etkileri ağırlaşana kadar mı serbestçe dolanacak ?

  mantığını hala çözemedim dm kapım açık.
  4 -1 ... sgkli yazar
 4. 4.
  Tam bir ortadogu mantığı ile "Allah'a emanetiz" demislerdir. ingiltere tarihine de boris Johnson afedersiniz o.ç. Olarak geçmiştir.
  7 -1 ... serenadd
 5. 5.
  Bırakınız ölsünler politikası. Herkesi eve soksan ekonomik olarak baya etkileneceksin zaten, bizim gibi ülkeler herkes eve girerse bir süre sonra kıtlık bile yaşayabilir. Her şey normalmiş gibi hayatı devam ettirmek lazım. Ölenler ölmeli kalanlar kalmalı.

  Bence de (bkz: koronavirüs ile en iyi mücadele eden ülke) ingiltere.
  3 -1 ... kapitalist amele
 6. 6.
  (bkz: akışına bırakmak)
  (bkz: kalan sağlar bizimdir)
  (bkz: ölenle ölünmez)
  laflarını birleştirip değişik bir taktik uyguluyorlar.
  3 ... nick koymayi unuttum
 7. 7.
  mutlak rasyonalite.

  insana bulaşan corona türlerine en yüksek bağışıklığı onlar kazanacak. hastalık 10-20 senelik süreçler dahilinde ölümcül hale geldiğinde ingiltere bugünlerde gözden çıkardıklarıyla geleceğini kurtarıyor olabilir. tabi böyle olmayadabilir virüs tarih sahnesinden silinedebilir.

  ama tutumları tamamen bilimsel ve akılcı.

  el cevab:
  bırakın bu hümanizma ayaklarını. insan, dünya dengelerinin temel virüsü. bu anasını siktiğiniz gezegende artık biraz ölmeniz gerekmiyor mu sizcede? antibiyotikler, gelişen tıp, gdo, sınırsız besin derken şişen dünya nüfusu ne olacak 10 sene içinde 30 milyara mı çıkacak? doğanın gizli katilleri bu virüsler ilk canlıdan da eskiler ve emin ol kontrol sende değil.

  tek bir bakteri çeşidini dünyadan yok et. tüm insanlar bir seneye kalmaz ölür. tüm insanları yok et. dünya 10 sene içerisinde kendini yeniler. oturduğun evde çiçekler açar. kuşlar yava yapar.

  dünya davranışlarınıza er geç bir tepki verecek. bu ya bir virüsle, ya da başka bir şeyle olacak. ama yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz ve elbette bir kaçınız sevdiklerinizle birlikte öleceksiniz. ne yazık ki.
  7 -2 ... everybody calls me alpha
 8. 8.
  ne akılcı yöntemi? bu hastalığa bağışıklık kazanmanın çok zor olduğu biliniyor.

  tanım: batmakta olan avrupa'nın yandan yemeye başlayan ülkesinin aldığı dandik önlem.

  not: ab'den ayrılsalar da hala avrupa kıtasındalar.

  şu bilimden ilimden bihaber olup da ingiltere'yi öven mahluklar orada ingiltere yerine pakistan yazsaydı ne yobazlık kalırdı ne çomarlık. bunlar dışarıya ihraç edecekleri vatandaşlarıyla dünyayı da tehlikeye atmaya devam edecekler. var mı dur diyen?
  7 -2 ... gaddar noyan
 9. 9.
  Tutumları hiç bilimsel ve akılcı değil.

  Başlıca sorunlar
  *personel ve malzeme eksikliği
  *panik ve buna bağlı piyasaların çöküşü
  *git gide büyüyen bir kaos ortamı

  Hastalık zamana yayılırsa Aşı gelişebilir. Yeni malzemeler üretilebilir. Bunların mantığıyla tıpta hiç ilerleme olmaz zaten. Kızamık olanları da bıraksa mıydık? Su çiçeği? Boğmaca? Difteri??

  Bunların uygulamayı planladıkları şey Kitle bağışıklığı. Bu aşı karşıtlarının savunduğu Aşırı aptalca ve insani değerlerden uzak bir yöntem. Zaten ülkede tepkiler de çığ gibi büyüdü. Yapamazlar.
  7 -1 ... satoshi nakamoto
 10. 10.
  Hayatı durdurup, kimsenin sokağa çıkmamasını sağlamak kadar kötü bir yöntem değildir. Çünkü bu evlerde kalma süreci 3-4 ayı geçer ve milletin kredi kartlarında da limitler tükenirse, marketler dolu olduğu halde (olmazsa sıkıntı) alım gücü çok düşmüş bir toplumla karşı karşıya kalabiliriz... çünkü bu ekonomik durumda özel sektörde hiç bir kurum para kazanmadan maaşları uzun süre ödeyemez... bunun sonucu da açlık, yağma ve toplumsal karışıklıklar olabilir. En iyisi hayatı devam ettirip açlıktan, yağmadan ve ortaya çıkacak karışıklıktan ölmektense virüs bulaşsın daha iyi. ingiltere böyle düşünüyor galiba.
  1 ... kapitalist amele