bugün

gavurların vatandaşına yaptığı kıyak.

kesin hileli ettir!

görsel
ingiltere market fiyatlarını (inrernetten) araştırmış biri olarak söylüyorum: bize göre dörtte bir, belki daha az maliyetle bir ayı çok rahat çıkartıyorlar.

Oralarda sokakta yemek yemeyeceksin. Marketten alıp bir zahmet pişireceksin, çok uyguna getireceksin.
öyle bir ülkede tasarruf etmek para biriktirmek ne kadar kolay!
kira filan demeyin kiralar ülkemizde de astronomik.
Şu an herhangi bir hükümet ideoloji rejim iktidar olsa ve yarın "TC vatandaşı Avrupa'da yaşayan biri ile aynı satınalma gücüne sahip olsun" diyerek, ekonomik sosyal hukuk siyasal idari yapılanmaya gitse ve başarılı olsa biz Avrupa'da yaşayan bir insanın ortalama satınalma gücüne erişmemiş için en az 15 yıl lazım.
Tabi ki küresel kriz savaş salgın vs olmazsa ve Avrupa hep aynı seviyede kalırsa...

Dikkat edin, yüzmilyarlarca dolarlık iç dış borç ödemesi yanında adeta karadelik gibi devlet gelirini yutan ve gelirimizin 15-20 müteahhit şirket kasasına cebine gitmesine neden olan 3 liralık işi 10 liraya yapılmış projeler konusuna girmiyorum.

Hatırlayın, son Osmanlı borç taksidi 25 Mayıs 1954 tarihinde, Menderes döneminde ödendi. Böylece Kırım Savaşı dolayısıyla 4 Ağustos 1854'de başlanılan dış borç tuzağı, tam 100 yıl sonra ödenebildi.

Gerçekten insanlar ilk önce hangi durumda şartlarda olduğunun farkında değil.
Cahilce konuşup, rejim sistem tartışması yapıyor.
Tıpkı hastalığı teşhis edemeyen doktorun ameliyat yapmak istemesi, hangi ilacı tedavi için yazacağını tartışması gibi.

Unutmadan; ingiliz vatandaşı yarım kilo kıymaya 2 birim para vermesi, senin 22 birim para vermende asıl etken; ineğin yediği samanı yemi dolar üzerinden ödeme yapıp yurt dışından alman değil.

Sen saman ve yem parasını ödediğin doları borç olarak alıyorsun ve bu borç olarak aldığın saman ve yem parası doların da faizini ödemek için (dikkat ediniz, borcu değil, aldığın borcun faizini ödemek için) yine borç alıyorsun.
Bu, ingilizlerin bizi kıskandığı gerçeğini değiştirmez..
ingilizler muğla'ya geliyorlar len, kıskanıyorlar bizi mq. vallahi böyle şeyleri görünce çok üzülüyorum. iktidar ekonomiyi becermekten başka bir şey yapmıyor. gayet uygun bir fiyat.
Üzerinde beef yazıyor yani sığır eti, domuz eti değil Günaha girmek yok gittiğinizde çekinmeden yiyebilirsiniz.
Bize bir kilo Eti bile fazla görüyorlar.