bugün

görsel

irlanda basınında yer alan haberlere göre, ülkede 6 çocukta gizemli hepatit vakasına rastlandı. Hastalığa yakalanan 1 çocuğun ise enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybettiği aktarıldı.

irlanda Sağlık Hizmetleri idaresi tarafından yapılan açıklamada hastalığa yakalanan çocukların tamamının 1 ila 12 yaş arasında olduğu ve çocukların tamamının hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Hastalık nedeniyle tedavi altında olan iki çocuğa ise karaciğer nakli yapıldı.

DSÖ, 10 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada ada ülkesi olan ingiltere'de ortaya çıkan gizemli hepatit virüsü ile ilgili şu ana kadar 348 kişinin hastalığa yakalandığını bildirmişti.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi ise dünya genelinde bildirilen toplam vaka sayısının 450'ye yakın olduğunu duyurmuştu.

ingiltere'de ortaya çıkan ve hızla yayılarak 20 ülkede görülen nedeni belirsiz hepatit virüsünün, koronavirüsten sonra yeni bir pandemiye neden olabileceğinden endişe ediliyor.

Sarılık, ishal, kusma ve karın ağrısı tarzında belirtileri olan gizemli virüse, 1-16 yaş arasındaki çocuklarda rastlanıyor.

https://www.yurtgazetesi....devam-ediyor-h200410.html
Çocuklar arasında yayılmakta olan virüs.
aylardır var. biyolojik savaşın ikici merhalesi.
c*vid-22 diyip umarım yine yasaklar dönemine geri götürmezler bizi.
90 yaşındaki hastanın %2 ölme ihtimali yüzünden açık havada maske zorunluluğunu, mekan, işyeri kapatmaları ve batırmaları, çoluk çocuk yaşlı demeden herkesin ışıksız oksijensiz k*ronadan 1000 kat zararlı sokağa çıkma y*sakları, ve para cezası adı altında birilerini zengin kasaya giden sokak vergileri geri getirmezler. geçen seneki rezaleti unutmadık, lebaleb kongreler yapılırken sen sokağa çıkınca darp ediliyordun.
bu küresel p*ndemik korku imparatorluğu ot*krat y*sakçı ideoloji ve rejimlere, d*ktatörlere iyi fırsat verdi.
r*dikal islamcılar çok sevinmiştir mesela.
mekanlar, okullar, işyerleri kapalı, kadınlar yüzlerini peçe ile örtüyor, gece sokağa çıkmak yasak vb.
ama kongrelerde sıkıntı yok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.