1. 1.
  dikkat çekicidir.

  ingilizlere 2.dünya savaşını kazandıran marka olan merhum winston churchill'in; parklar, meydanlar, tren garları, ilköğretim, lise ve üniversite girişleri, adliye sarayı, hükümet konağı vs bölgelerde heykel, büst, abide vs putlarının bulunmaması durumudur.

  heykeli yoktur çünkü;
  ingiliz halkı, ezelden beri muhafazakar demokrattır.
  ingiltere'de cehape iktidarı dönemleri hiç yaşanmamıştır.

  bilgi notu: churchill, mustafa kamal'den yaşça da büyüktü.

  ingiltere de hiç churchill heykeli olmaması
  2 -16 ... doc dr akil hocaoglu
 2. 2.
  1-Heykele "Put" diyen, Pargalı ibrahim Paşa'nın sarayına koydurttuğu Dünya'nın gelmiş geçmiş en harika sanat eserlerinden olan 3 heykeli gördükten sonra ünlü şair Figani'nin yazdığı "Dünya'ya iki ibrahim geldi/Biri putları yıktı biri putları dikti" beyitlerini yazdıran 15.yüzyıl zihniyetinin gerici bakış açısı ile sığ bilgi dağarcığı ve genel kültür seviyesini bize göstermiş başlıktır

  2-ingiltere'de uzun yıllar CHP'nin ingiltere versiyonu olan ingiliz işçi Partisi'nin tek başına iktidar olduğunu bilmeyen siyasal cahillerin olduğunu göstermiş başlıktır.

  3-ingiltere'de kafasına esilen her kişinin heykelinin yapılamayacağını, her şeyin üzerinde "tacın" olduğunu bu nedenle sadece kral ve kraliçelere ait, o da sınırlı sayıda heykel olduğunu bilmeyenlerin olduğunu gösteren başlıktır.

  4-Margreth Teatcher'ın ardından kısa süreli John Major iktidarı sonrası yaklaşık 13 yıl ingiltere'yi ingiliz işçi Partisi'nin tek başına iktidar ile yönettiğini bilmeyenlerin olduğunu göstermesini sağlamış başlıktır...,

  5-Ayrıca "Churchill'in Mustafa Kemal Atatürk'ten yaşça büyük olmasının heykelinin olması ile ne alakası var?" diye sorduran, "Bu mantıkla bakıldığında Kanuni'de Churchill'den büyüktü, Kanuni heykeli yapsak ne diyecekti acaba bu ahkam kesici arkadaşımız?" diye sordurtmuş başlıktır...

  Neticede nereden tutsan bilgisizlik, siyasal cehalet ve genel kültür eksikliği ile açılmış başlık her bir taraftan elde kalmaktadır.

  Vesselam...
  17 -6 ... chekimcenter
 3. 3.
  ABD olmasaydı değil churchill, yüzlerce mini mini churchill ikinci dünya savaşını kazandıramazdı ingiltere'ye. Ha yenilmezdi de ama şimdiki gibi savaş muzafferi de olmazdı. Churchill'in akıllı politikalarıyla ingiltere halkına cesaret verip Naziler'i kısmen oyaladığı ve dengeyi kurduğu doğrudur, ama ingiltere'nin aynı zamanda bir ada ülkesi olduğunu da unutmamak gerek. Kıta Avrupasına karadan bağlı olsaydı, Hitler ilk ateşte onları da ezip geçmişti. Hatta ingiltere ile Fransa'nın, yeni bir savaş çıkacak korkusundan Almanya'nın Çekoslavakya'yı ilhakına bilerek ses çıkarmadığını herkes bilir.

  Savaşın ilerleyen zamanlarında da zaten ABD, sonra da kısmen de Rusya ingiltere ve Fransa'nın yardımına yetişti.

  E şimdi amına kodumun trolü, adamın heykelini niye diksinler durup dururken?
  2 -2 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 4. 4.
  evet çok ayıp halbuki ingiltereyi cörçil kurdu. cephede savaştı başkumandan çörçil.
  3 -1 ... zoraki yazar
 5. 5.
  (bkz: bakıyorum da akp lilere bir özgüven gelmiş)
  3 -1 ... apollon hazretleri
 6. 6.
  (bkz: Soda limon tuz)
  ... mod besleyen duyarli yazar
 7. 7.
  xiyim senin o yobaz cehaletini....

  ingiltere'de yüzlerce churchill heykeli vardır.. "churchill" "statue" diye googlela sonra da google images'e git..

  https://www.google.com/se...SUfAyoQsAQILQ&dpr=0.9

  yahu bu nasıl bir cehalettir, bu nasıl bir kibirdir??? adam bir şeyi bilmiyorsa onu yok sayıyor, aramaya dahi tenezzül etmiyor.
  6 -2 ... arbutus unedo
 8. 8.
  haftalardır uykumu bozan içime düşen dert.
  3 ... beskonacni