bugün

Bir yılan avunu tam arka ayağına kadar yutuyor lakin bir anda içindeki av yılanın ağzından kurtuluyor. Kurtulduğu gibi de yılanı kovalamaya başlıyor. inanılır gibi değil.
Antep, maraş, Urfa da askerlerimiz yenilmiş, bitap düşmüş lakin kazma, kürekle düşmanı alt etmişiz. Doğu cephesinden 90000 askerimiz soğuktan donarak şehit olmuş, lakin ruslar Bolşevik devrımıyle geri çekilmiş. Çanakkale de savastıklarımız ise yunan lar, Avustralya dan getirilen köleler. Yersen!
Şehit lerımızden ve gazilerimizden Allah razı olsun.
kemalistlere sorulması gereken soru.
(bkz: yobazların propaganda mekanizması)'nın ürünü olan bir sürü saçmalıkla yanıtlanmaya çalışılan sorudur.

yazmışlar, yazmışlar, sonuç? "efendim ingilizler 6 ekim'de değil, 2 ekim'de gittiler!".

bunca saçmalığın doğruluğunu kontrol etmeye zahmet bile etmeyeceğim. lan 2 ekim'de gitseler ne olur, 6 ekim'de gitseler ne olur? sen onu bırak da vahdettin'in ingiliz zırhlısında işi neydi onu açıkla...
izmir'in kurtuluşundan sonra ordu, istanbul'a doğru harekete geçti. ingilizler savaşmaktan kaçınıp barış çağrısı yaptı ve lozan görüşmeleri başladı. benim adım hıdır, olay budur.
damat ferit in torunundan mektup yayınlayan mustafa armağan ı ciddiye almamız bekleniyor.

not: damat ferit in çocuğu yoktur. haliyle torunu da...