bugün

ana dili gibi ingilizce konuşan kişilerden beklediğim tavsiyelerdir. nelerle destekleyebilirim bu öğrenme sürecini, nelere dikkat etmeliyim gibi sorular ingilizce öğrenenlerin her zaman aklında olan sorulardır. bir yandan grammer kitabı bir yandan (bkz: lingusta) bir yandan da (bkz: voscreen) den bir şekilde öğrenmeye çalışıyorum.
+this is sözlük, not forum.
gramerle fazla zaman kaybetme. çok teferruat var hepsini bilmek zorunda değilsin. cümle kurmanın genel mantığı + basit zamanlar + kelime. bol bol pratik. altyazısız ingilizce filmler izle.

ingilizce düşünmek diye bir sevdanın peşinde gitme. ingilizce kelimelerin türkçeleri değil o kelimenin ne ifade ettiğini öğren. yani table deyince aklına masa kelimesi değil masanın kendisi gelmeli, walk deyince yürü kelimesi değil yürüme eyleminin kendisi gelmeli.

edit: unuttum. cesaret önemli. konuşmaktan korkma. yanlış konuşurum dalga geçerler yok. dümdük git. tabi yanlışta ısrar etmeyeceksin de, konuşmaktan da çekinme o kadar.

http://www.youtube.com/watch?v=wtb4z9IUY88
Pratik yapmadıktan sonra istediğiniz gramer öğrenin bir işe yaramıyor, öğrendiklerinizi pratik yaparak pekiştirin.
ınternetten destek alin ozellikle youtubedan. ozkan celenk en idealidir youtube'da en az 46-47 ders videosu olacak cok yarar sagliyor zamaninda yardimi oldu baya buyursunlar.
unutun.
Senin gibi ingilizce pratik yapmak isteyen arkadaşlarınla telefonda herzaman ingilizce konuş mesaj olsun arama olsun. Aşırı yararını görüyorum hele bide evde ingilizce bilen kardeşin varsa evde de konuş
(bkz: rosetta stone)
çok pahalı bir uygulama ama torrent sitelerinde korsan olarak indiriyor millet.
ben telefonlar için olan apk versiyonunu öneriyorum. bilgisayarda çalışmak benim için sıkıcı oluyordu.

(bkz: pimsleur)
yine pahalı bir uygulama ama dediğim gibi malum yerlerden temin edinilebilir.

(bkz: duolingo)
kesinlikle kullanılmalı.

ingilizce hikaye kitapları mutlaka okunmalı.

ingilizce radyo istasyonları (bbc world service, bbc radio 4, cnn international) takip edilmeli.

eğer para konusunda sıkıntınız varsa çevrenizdeki halk eğitim kurslarını iyi araştırın. ben fransızca a1 kursu aldım buradan ki hoca bize doğrudan a2 seviyesinde öğretti.
yine halk eğitim aracılığıyla almanca kursu alıyorum şu an.

yabancı dizileri ingilizce altyazı ile izleyin.

post-it'lere ingilizce kelimeler yazıp odanızda herhangi bir yere yapıştırın.

internetteki araştırmalarınızı ingilizce olarak yapın.

çevrenizde konuşacak kimse yoksa en azından aynada kendi kendinize konuşun.

tüm bunların sonucunda çok sağlam temel edinmiş olacaksınız bana göre.
Ya ne uygulamasi konusmadan ne ogreniyorsun? Yap pratik dadan forumlara 4chane.
ögrendiginiz kelimeleri deftere yazip hic bakmamaktansa aktif olarak kendinizi quiz yapin daha eglenceli oluyor. android markette jumble up diye uygulama var bakmanizi tavsiye ederim.
güzel reklamını yapmışsın kendi programının.
Önce Türkçeyi öğrensinler.
(bkz: türkiyenin ingilizce sorunu)
Öncelikle bir yazılım dili öğrenin. Sonrasında ingilizce öğrenmek kolaylaşıyor.
Öğrenmeyin işe girin.
güncel Önemli Başlıklar