1. .
    ikiyüzlülük.

bu gün ülkemizin her tarafında tanınan bir dildir ingilizce. en cahil insan bile yes ya da no kelimelerinin anlamını biliyor. ingilizce öğrenmek için bu ülkede azımsanmyacak kadar çok emek ve para harcanıyor. ülkede sayılmayacak kadar çok ingilizce kursu var.

dahası daha ilkokuldan başlayarak çocuklarımıza ingilizce öğretiliyor. genç beyinleri yüzlerce ingilizce kelimeye tanık oluyor. her sene ingilizce kaynaklar için dışarıya büyük miktarda para aktarılıyor.

bodrumda, kuşadası'nda, marmaris'te, antalya'da ingilizler klikler oluşturuyor, kendi okullarını açıp kendi okullarına gidiyorlar. tatil beldelerinin sokakları yaz-kış yabancı kaynıyor.

ingiliz kültüründen gelen birçok yiyecek ve de içecek yine ingilizce posedürle satılıyor ülkemizde. üç dükkandan, mağazadan, marketten, eğlence mekanından en az birinin adı ingilizce. bazılarının menüsü tamamen ingilizce.

bunlara rağmen birisi çıkıp ben kürtçe konuşmak istiyorum, kürtçe dergi okumak istiyorum, kürtçe gazete okumak istiyorum, kürtçe site açmak istiyorum dediğinde nedense bazıları buna hemen burun kıvırıyor, hemen adamı istenmeyen adam ilan ediyorlar; doğruda ya da dolaylı. bin yıldır beraber yaşadığı, komşu olduğu, arkadaş olduğu, kurtuluş savaşı'da beraber savaştığı insanların da bazı hakları olabileceğini, aynı ülkenin vatandaşı olduğu için aynı haklara sahip olması gerektiğini kabul etmek istemiyor bazıları.

terör eylemlerine ve ayrılıkçı eylemlere, düzeni bozan eylemlere karşı çıkmak hepimizin görevi ama diğerinin hakkını yok saymak ikiyüzlülükten başka bir şey değildir. ben bunu bilir, bunu söylerim...
    1 -1 ... talihsiz sokak kedisi