1. 1.
    ingilizce biliyor musun sorusuna ne cevap vereceğini bilememeye yol açar. evet desen olmaz, hayır desen olmaz. mecbur olaya açıklama getirip "ingilizce güzel yazıyorum ve okuyorum ama bi türlü konuşamıyorum ve karşıdaki anlamıyorum" dersin.
    4 -1 ... oo may gat
  2. 2.
    ingilizce düşünebilip konuşamamaktan evla bir durumdur.
    1 ... witty betty
  3. 3.
    ingilizce eğitim sistemimizin sonucu aslında okuyup yazmak da çok mümkün değildir.
    2 ... legendcontinuatur
  4. 4.
    listening,writing sınavlarından geçip speaking sınavından kalmak durumunu doğuran sebeptir.
    1 ... der ve sahneyi terkeder
  5. 5.
    ingilizce konuşanı, yazanı anlayıp. yazamamak ve konuşamamakta çok kötü oluyor yahu!
    ... mystique
  6. 6.
    Bir ingilizce kursunda sadece yazılı sınavla sertifika alıp ingilizce biliyorum dıyebılmektır.
    1 ... ucan su tospasi
  7. 7.
    muhtemelen yazıldığı gibi okuyordur.
    2 -1 ... deoksiribonukleotid
  8. 8.
    Kismen icinde bulundugum durumdur. (bkz: tipik turk hastaligi) karsindakini anlayip konusamama durumu.
    2 ... narlekesi
  9. 9.
    Şiveyi tutturamamaktır.
    1 ... betty262
  10. 10.
    benim de içinde bulunduğum durumdur. okurken sorun yok. yazarken hiç yok. ama konuşmaya gelince kem küm, kem küm. milli eğitimin ingilizce öğrenme konusunda sunduğu olanakları son raddesine kadar sömürmüş birisi olarak diyorum ki bizim devlet ingilizce falan öğretemiyor. ingilizce eğitim veren okullara gidenler de "ingilizce öğrenmiş olurum hem, bu devirde dil bilmek büyük avantaj" diyerek hayallere kapılmasınlar. itüde çoğu hoca benim kadar bile ingilizce konuşamıyor. ne ingilizce eğitiminden bahsediyorsun sen? ayrıca ingilizce eğitimi ile ingilizce dilinde eğitim almak çok farklı şeyler, onu da belirteyim.
    2 ... turkoman20