bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bende de mevcut olduğu halde bir özeleştiri olarak neden yaptığıma anlam veremediğim durum.white pages=beyaz sayfalar.neden beyaz sayfalar değil de white pages(!)
    12 -1 ... white pages
  2. 2.
    nick kelimesinin kullanılmasından dolayı olabilir mesela,
    mahlas denilse, belki türkçe secilebilir.
    98 -10 ... trinfr
  3. 3.
    ünlü kişilerin ismini nick yapmak kadar anlamsız olan davranış.
    3 -1 ... sayborglardasever
  4. 4.
    entrynin basliginda nick yerine lakap yazmamak kadar yanlis, lakap yerine nick yazmak kadar normal.
    7 -3 ... lionheart
  5. 5.
    yaralıyüz oldu mu bak olmadı, scarface bir o kadarrr karizmatik. merak olsa ingilizce sözlük açar ezberlerdim kelimeleri. (bkz: tespitkar)
    3 ... scarface
  6. 6.
    daha yabancı olduğumuz bir durum için:

(bkz: kızılderili lehcesinden nick seçmek)
    (bkz: kendimden biliyorum)
    3 ... shyer
  7. 7.
    "ingilizce" "nick" merakı. evet bayağı bir üstüne düşme durumundan ortaya çıkan ve sonucunda nick*in ingilizce olması kaçınılmaz olan durum.*
    ... scarface
  8. 8.
    en az türkçe lakap kullanmak kadar doğal bir merak.
    anlatmak istediğimiz birçok şeyin türkçede tam karşılığı yok ya da tek bir kelimeyle ifadesi olanaksız.bu durumda başka dillerden yardım alınması kadar normal birşey olamaz.

globalleşen dünyaya,emperyalist düzene bir başkaldırı aslında bu hede hödö deyip milli mesele haline getirilmemesi gerek,vatanı satmıyoruz sadece yabancı bir dilden faydalanıyoruz.
    4 -3 ... cultureshock
  9. 9.
    günümüzde türkçe karakter nedeniyle ismini kullanarak dogru düzgün mail adresi almakta bile zorlanan türk insanı için (örn. omer(ömer),gonul(gönül),yildiz(yıldız),omur(ömür)vb) uluslararsı bir dil olan ingilizce ile dünya üzerindeki insanların büyük bir çoğunluğunun anlayabildiği bir "takma isim" kullanılması normaldir..
    4 ... sin...
  10. 10.
    (bkz: bye bye turkce)
    (bkz: turkce giderse turkiye gider)
    (bkz: oktay sinanoglu)
    5 ... trinfr