1. 1.
  özenti genç ayırma turnusolü programımıza hoş geldiniz. şimdi bu metalciler kendini sistem karşıtı dünyanın gidişatına isyan eden insanlar olarak tanıtırlar ki dinledikleri müziğin de bu doğrultuda olduğunu savunurlar. şimdi bre deyyus hem ingilizce bilmiyosun hem de dinlediin grubun şarkılarını görüşün doğrultusunda sanıyosun ne biliyosun ebene küfür etmediğini. şimdi bu entry e ayar vermeye çalışacak arkadaşlar kendilerini göz önüne getirsin bu gençlerdenmisiniz özentiliğnizle etrafınızı kandıra bilirsiniz ama beni asla. benim için entry bitmiştir one minute olmaz one minute. excuse me.
  2 -8 ... keeeeek
 2. 2.
  müziğin evrenselliğini kavramış gençtir.
  11 ... nebkheperouri
 3. 3.
  gitar, davul, bass dinlemeye önem veren gençtir.
  4 ... erestor
 4. 4.
  (bkz: the misspeller guy try to type entry)
  2 ... a little piece of heaven
 5. 5.
  eleştirilen taraf ideolojik kısım olduğu için ritmle evrensellikle alakası yoktur. kendilerini isyankar olarak adlandırmaları saçmadır. oysaki amaçları karı kız tavlamak veya toplumda olmadığı bir kişi olarak saygı görmeye çalışmaktır.
  -1 ... keeeeek
 6. 6.
  (bkz: anlıyorum ama konuşamıyorum)

  ingilizce bilinmediğinden şarkıda anlandıgı derecede söylenir.
  1 ... pishman
 7. 7.
  ingilizce metal diye bir tür yoktur. kişilerin sözleri ingilizce yahut başka dilde olan şarkıların sözlerini anlamasa da dinlemesinde bir sakınca yoktur. zira metal müzikte vokaller çoğunlukla brütal ve scream şeklindedir, yani ingilizce bilenler de dinlediği zaman kolay kolay anlayamaz. müziğin evrenselliği dediğimiz şey, sözlerini anlamadan da, melodilerin hissettirdiklerini algılamaktır. yani sözlerini duymadan da o şarkının acıdan, ölümden, mutluluktan vs bahsettiğini anlayabilir insan.keza şarkıların türkçe çevirilerini okumak da başvurulan bir alternatiftir. fakat bunların yanı sıra, asi olduğunu sanıp, henüz neye isyan ettiğini bilmeyen, her istediğini elde etmiş bir eli yağda bir eli balda isyankar kitlesi vardır. isyan ederek dinledikleri gruplara, sadece tshirt satışlarından senede binlerce dolar kazandırırlar. yani mesele dil bilip/bilmeyip isyankar olma durumu değil, neye isyan ettiğini bilmeme, isyan etmeyip de ettiğini düşünme durumudur. bu durum içerisinde olanlar gerçekten sisteme ve gidişata isyan etmiş olsaydı, neler neler yardırılmazdı ki.
  1 ... sopranonun ses telleri
 8. 8.
  özel durumlar hariç (bkz: kolejde okumak) (bkz: ingilizce eğitim almak) (bkz: yurt dışında yaşamak) ülkemizdeki birçok genç hiçbir şey anlamadan ingilizce şarkı dinliyor. internette her yerde var şarkı sözleri ve anlamları çünkü. bu sebepten ingilizce bilmeden ingilizce şarkı sevmek gayet normal.

  metal olmuş, pop olmuş fark etmez zaten.
  ... pinkwaterdrop
 9. 9.
  melodilere, sololara aşık gençtir. zamanla şarkının sözlerinin anlamını ve ingilizceyi öğrenecek gençtir.
  1 ... daglar daglar
 10. 10.
  yurdum özenti ergenleridir. genelde erkek olurlar.
  1 ... frambuazliyaspasta