1. 1.
    a harfinden.
    ... taylan meric
  2. 2.
    Oyunlardan.
    ... n dakota
  3. 3.
    ilk önce okul veya dershaneler de öğrenilmeyeceğini bilin.
    Evet, hele ki okullar...
    ilk orta lise nereden baksanız 12 yıl yabancı dil eğitimi seviyesi çocuklarımızda "anlıyorum ama konuşamıyorum" seviyesinde-sonucunda olduğu malûm.
    Anneler, babalar!
    Çocuğunuzu bir dil kursuna yollayacağınıza (ilk orta lise seviyesinde alacağı ingilizce eğitim için) çocuğunuzu yabancı turizm cazibesi olan tatil bölgelerine yollayın.
    Orada bar disco tatil köyü vb yerlerde çalışsın. inanın 4 ay içinde 12 senede gördüğü ingilizce derslerinden daha fazla dil bilgisi ve telâffuz yetisi edinirler.
    Zaten günlük hayat da kullanacağımız kadar ingilizce ilk orta lise eğitimde verilmek isteniyor. Bunu en kısa sürede böyle kazanırsınız.
    Ha, üniversite meslek eğitimi için teknik olarak c-1 c-2 seviyesinde dil bilmek durumunda dil kursuna tabi ki gitmek şart.
    Fakat bu seviyede dil bilgisi edinmek eğitim sistemimiz yetersiz, ilk orta lise eğitimi a-2 b-1 b-2 seviyesinde verdiği dil eğitimi maalesef "anlıyorum ama konuşamıyorum" seviyesinde.
    Tabi ki 1-2 okul (yabancı özel okullar hariç) bu istisna dışında.
    Bunun için tatil beldeleri dil telâffuz özgüven iletişim için bulunmaz nimet.
    Teori eğitim yarine pratiği seçin, ehliyet almak için kitabı ezberlemek yetmez.
    1 ... thebiggraywolf