1. 1.
  Bir iddia

  ingiliz milletler topluluğunun gizli üyesi türkiye
  Dış politikaya ilişkin alınan hemen her karar öncesi Türkiye cumhurbaşkanları veya başbakanları, ingiltere ile gizemli görüşmeler yapıyor.

  Türkiye bağımsız mı? ingiliz milletler topluluğu üyesi mi?
  Türkiye cumhurbaşkanı, ingiltere adına genel vali midir?

  Bilinen Türkiye’nin bağımsızlığının batılı ülkelerce kabul edildiğine ilişkin 23 Temmuz 1923 tarihli bir Lozan Antlaşması vardır. Ondan iki gün önce imzalanan 21 Temmuz 1923 tarihli anlaşma da vardır. Bu anlaşma iki nüsha olup biri Büyük Britanya Kraliyet Ailesi kasasında gizlidir. Diğeri de 1960 ihtilalinde ABD Büyükelçisi aracılığı ile ABD’ye gönderilir. Pentagon’da bir kasada muhafaza edilir. Bu anlaşmaya göre; Türkiye ingiliz Milletler Topluluğu’nun (Commonwealth of Nations) tek gizli üyesidirCommonwealth, Britanya imparatorluğu’nun diğer adı iken, Commonwealth of Nations, ingiliz Milletler Topluluğu, yani pakt’tır.

  Bu nedenledir ki; Türkiye-ingiltere arasında yapılan anlaşmalar; TBMM’ye bile getirilmemiş, her kritik dış sorunda, yetkililer, Londra’ya gitmek zorunda kalmıştır. Yine Londra’da terör olayı üzerine Commonwelth of Nations’a bağlı ülkelerde ve gizli üye Türkiye’de bayraklar yarıya indirilmiştir.

  Osmanlı imparatorluğunu, Balkanlarda ve Ortadoğu’da Fransa ile birlikte dağıtan ingiltere, işgalinde olan istanbul’dan, boğazlardan ve Marmara bölgesinden ancak 1936 yılında çekildi. O tarihlere kadar ingiliz-Fransız işgali devam etti. ingilizler neden çekildi?

  ingilizler, Fransızlar ve italyanlar hangi anlaşmalar sonucu Türkiye’den çekildi?
  Sonra neler oldu? Churchill ile inönü, 1939 yılında, Adana anlaşması yapar ve Türkiye, ingiliz ve Fransızlarla birlikte Almanya’ya savaş ilan eder.

  ingiltere, Kıbrıs’ta bulundurduğu iki üsle; Akdeniz’i, Türkiye’yi, israil’i, Mısır’ı, Suriye’yi ve Ortadoğu’yu kontrol ederken, Türkiye’nin karar alma merkezi olmaya devam ediyor.

  Başbakan Menderes;1959 Kıbrıs anlaşmasını, Yunanistan ve ingiltere ile yapar.
  Başbakan Ecevit; 1974 Kıbrıs askeri müdahalesine öncesi hemen Londra’ya gider.
  ingiltere kraliçesi Türkiye’yi ziyaret ettiğinde, bulunduğu savaş gemisi, işgal sırasında Dolmabahçe’de demirleyen savaş gemisinin aynı yere demirler ve uluslararası hukuku hiçe sayarak kendi suları ve egemenlik alanı imiş gibi Türk bayrağı asmaz. Cumhurbaşkanı Gül eşi ile Türk bayrağı ve cumhurbaşkanlığı forsu olmaksızın gemide bulunur.

  Türkiye’de 14 Mayıs 2008’de;Kraliçe, ingiltere’ye önemli hizmetler yapmış, adanmış kişilere takılanBüyük Şövalye Nişanını “Knight Grand Cross of the Order of the Bath” nişanını Cumhurbaşkanı Gül’e takar. Bu nişan, üç kraliyet tacı ve “Üzerinde güneş batmayan imparatorluk” ifadesini hatırlatan güneş sembollerinden oluşur.

  ingiltere’de 9 Kasım 2010’da; Kraliçe, Cumhurbaşkanı Gül’e Chatham Houseyani Kraliyet Uluslararası ilişkiler ödülü verir. Tören, ingilizlerin Çanakkale Boğazı’nı işgal ettiği ve iskenderun’a asker çıkardığı 9 Kasım 1918’edenk getirilir.

  ingiltere’de 21 Kasım 2011’de; Cumhurbaşkanı Gül, Londra’da düzenlenen şatafatlı kabulde, Kraliçe ve kraliyet yetkililerince iltifatlarla ağırlanır.

  Türkiye’de 27 Kasım 2011’de Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House (Kraliyet Uluslararası ilişkiler Enstitüsü)istanbul 2. Yuvarlak Masa Toplantısı’na basına kapalı katılır.
  1900’lerin başında oluşturulan ancak 1920’de resmiyete dökülen kuruluşun ilk adı Yuvarlak Masacılardı. Bu masa, israil devletinin kuruluşuna öncülük etmiş, Osmanlı’yla, Orta Doğu’yu ilk parçalayan Sykes-Picot haritalarını çizmiş ve Sevr‘i yapmıştı.

  Masa, resmi bir kuruma dönüştürülerek, Kraliyet Uluslararası ilişkiler Enstütüsü adı verilmişti.Kuruluşun en önemli özelliği ise, dünya sorunlarını, savaşları tartışıp yönlendirmesi olmuştur. Bu kuruluş aynı zamanda Exeter Üniversitesi’yle bağlantılıdır. Abdullah Gül ve Fehmi Koru’nun eğitim gördüğü Exeter, 2006’da Gül’e, 2007’de de iKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin ihsanoğlu’na doktora payesi vermişti. 2004’te Chatham House adını alan kurum, Chatham House Ödülü vermeye başladı.

  Türkiye’yi yönetenler; ingiltere’nin Ortadoğu coğrafyası için eski imparatorluk dönemi stratejisini, 100 yıl öncesinde Ortadoğu’yu ingilizlerden korumak için nasıl mücadele ettiğini, bölgeyi ingiliz ve Fransızlara vermemek için verilen şehitleri biliyor mu? O zamanın işbirlikçilerinin torunları bugün islamcı kimlikleri ile sahnede.

  100 yıl öncesinde, atalarını katleden, 400 yıllık Ortadoğu egemenliği kaybettiren ingiltere’nin nişanlarını göğsünde gururla taşımak ve olağanüstü ağırlanmak neyin ürünüdür?

  Sinsi ingilizler; Lavrence gibi yetiştirilen istihbaratçılarla Arapları Türklerden kopartırken, Balkanlarda 10 milyona yakın Türkü katlettirirken, tekkelerde tarikatlarda yetiştirdiği islamcı kimlikli ajanlarla islamı ifsad komiteleri kurarak Osmanlıyı dağıtmıştı. Şimdi ise Exter de yetiştirdikleri Türkiye’nin kilit görevlerine atanmaya devam ediyor. Ne dersiniz Türkiye’yi bölmek, eyaletleştirmek için yeni etkili ve yetkili Türk düşmanı Lavrenceler kim?

  Günün Sözü: Tarih, iktidar için milletine ve ülkesine ihanet eden hainlerin aynasıdır.

  Kaynak

  https://garbiyatenstitusu...etler-toplulugu-uyesi-mi/
  3 -5 ... isminiunutanadam
 2. 2.
  (bkz: kadir mısıroğlu terk)
  (bkz: uludağ Sözlüğün fesli delisi)

  Bir iddia.
  Boş beleş bir iddia.
  3 -1 ... turkmen begi