bugün

bir gencimiz daha tarih dersinden çıkmış gelmiş anlaşılan.
ingiliz sevgisi , gavur merakı osmanlı tekelinde değildir .

allah kavuştursun ......

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

hayırlı birleşmeler ...

görsel

bunlar da vahdettin zamanında kurulan amerikan üsleri ....

görsel

abdülhamid devrinde kurulan incirlik üssü .....

görsel
kaçmamış zorla gemiye bindirilmiştir. gerçek tarih kitapları böyle yazar..
yanarlı dönerli hepsi.

görsel
ben bir çok insanın aksine vahdettine çok fazla kızamıyorum. adam da liderlik potansiyeli yok mecburi oturtulmuş o tahta, yetki desen yok, devleti zaten ya subaylar ya yabancı devletler yönetiyor, eli kolu bağlı birisi. zaten saltanat kaldırılırken ülke içerisinde hiçbir direnişe bile kalkışmamış, böyle bir arzusu da olmamış, çünkü adamda ona öncülük edecek bir karakterde yok. osmanlı da zaten özellike 19. ve 20. asırda padişahlar birilerinin kuklaları olmuş haldeler. asıl meseleye gelecek olursak vahdettin' i çok sevmem ama bizim yani cumhuriyetçi halkın düşmanlığını hak eden birisi değil. bizim düşmanlığımızı hak edenler ise atatürkten beridir 1 asırlık emeklerimizi heba edenler.
Hainin önde gidenidir.

Şu hale bakın, bunun adına türlü özürler uyduran cahiller filan... Hangi birisine cevap vereyim bilemedim. iyisi mi bunun yetkisiz olduğu ve de saltanat kaldırıldığında lütfedip(!) direniş örgütlemediği saçmalıkları hakkında yazayım:

Yetkisiz biri varsa o da atamızdı. Samsun'a çıktıktan iki ay sonra tüm yetki ve rütbelerini kaybetmişti. Vahdettin'in başında onu kontrol eden ittihatçılar ve meclis yoktu. Sadece işgal kuvvetleri vardı. Bunlara ters gitmek istese gidebilirdi. En fazla sarayında hapsederlerdi. Fakat bu işgal kuvvetleri ile el ele tam 28 büyük, sayısız küçük isyan organize etti. Milli mücadelemizin en zor zamanlarında yapmadığı ihaneti bırakmadı. Saltanat kaldırıldığında lafını dinleyecek insan mı kalmıştı ki yeni bir isyan daha örgütleyebilsin?

Ha kaçtıktan sonra isyan organize etmeye çok para döktü. Servetinin eriyip gitmesinin en mühim nedenlerindendir... Sorun şu ki bundan isyan örgütleyeceğim diye para koparanlar dolandırıcı tayfasıydı.
100 sene sonra birilerine örnek olur mu acaba ?
Ben faiz lobisinin ayağına gidip para isteyen devlet başkanı da biliyorum, ingiltere'de cadde boyunca bina satın alanı da, futbol kulübü de..

Utanmadan bir de ingiliz ajanı diyor devlet kurucusuna da, ingilizlerin Mustafa Kemal yanlılarına taktığı lakabı aynen kullandığının farkında değil.

Lakap için (bkz: kemalist)

Hakaret etmeden bitirmek istiyorum ama hakikaten bu hesap da sor sor biter mi yA?
bir canı var, onu da vatanını satmaya değişmiş olan halifedir...
Herkesin bildiği meşhur iltica talebini "Halife-i Müselmaniyye" sıfatıyla imzalamıştır. Evet ortada hükmedebileceği bir devlet kalmadığının farkındaydı, sadece ruhani önderliğinin (o da sembolik biçimde) geçerli olduğunu biliyordu.
Ingiliz lan ingiliz!!!bir daha diyom bak!
Allahın ingilizi... gavur ingiltersii!!! Gavur bak!
1 sene elinde tuttu! Kullanabilir miyiz diye.

Sonra kaçtı pezemeng!
(Beni de versenize lan cimere beraber giderdik aihm'e.

Edit: allahın ali kemalleri bu saatte başlamış eksye. ingiliz ajanı vatan hainleri!!!
Kaçmamıştır... hicret etmiştir.
Kibar feyzodaki ağa mı aq bu gòtüne vura vura kaçsın?!
Selamla melamla binmiştir ingiliz gemisine amın oğlu.

Haaa... halifelik mi? Elin gavurunun bu ülkeyi kurtarmaya çalışan gariban halkına karşı bir "divine right" "gökten inme" bir güç olarak kullanılmıştır.

Ya bu ülkeyi kurtarmak için kundakdaki bebeği yerine top mermisini sarıp sarmalayan kadın soysuzdur ya da aha bu kaçan dümbük veya 100 yıl sonra savunabilecek kadar kadar gurursuz avaneleri!

Not: verin cimere... kardeş kardeş gidelim mahkemeye!
islam aleminin çok umurunda olan halifedir.

Özellikle bu adam islamcıların kendini kandırmasında ilk 3'te yemin ediyorum.
kendi kaçıp arkada işe yaramaz "sözde torunlarını" bırakmıştır.

görsel

onların ( osmanlı torunları ) ellerinden gelse onlarda ingilize yunana tabi olacaklar ama ulu önder sistemi öyle bir kurmuş ve insanların kalplerinde öyle bir yer edinmiş ki bu sahte dinci ingiliz aşıkları hiçbir zaman idareyi tam manası ile ele alamıyorlar.
Osmanlıyı savaşa darbeyle iktidar olan chp'nin babası ittihat terakki soktu,mağlubiyetten vahdettin sorumlu oldu.
Kafalara bak aynı dedeleri ittihatçılar gibi.
"vahdettin halife değildi" diye savunmaya çalışan arkadaşları görüyorum üzüntüyle.

vahdettin 17 kasım 1922 de topukladığında islam halifesiydi.
görsel

kafir ingilizlere sığınarak kaçan bu korkak herifin halifeliği 19 kasım 1922'de abdülmecid efendi'nin halife olmasıyla son bulmuştur.

yani 17 kasım günü ingiliz gemisine binip kaçtığında vahdettin halife sıfatına sahipti sevgili gençler.

yahu istanbul'daki camileri bile satan bu adamın nesini savunuyorsunuz anlamıyorum ki???
Bu adamın en büyük hatası damat ferit gibi ingiliz aşığı ve hayal perest bir adamın lafları ile hareket etmesi olmuştur.
akape'lilerin atatürk'e tercih ettiği halifedir.

bu kaçağın torunlarının torunları şu an akape'ye çalışıyor.
Savaşta Arapları türklere karşı kullandıkları içindir. Neticede ümmetçi.
bugün torunları şehzadecilik oynamaktadır lakin türkiye cumhuriyeti devleti bu soytarılara bırakılmayacaktır.