bugün

ingiliz değil, fransız değil, alman değil, türk ebeveynlerden doğmaktır. hengi milletin mensubu olduğunuz aslında çok önemli değildir. önemli olan insan olabilmektir. ancak türkiyeli bir türk, milliyetçi duyguları yüksek bir türktür. bunda sakınca yok faşistliğe varmadıkça.

ekleme; la bu başlık başkasınındı bana kalmış!
fıkrada gülen taraf olmaktır.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
şereftir.
şandır,şereftir.
medeni, laik, iman sahibi olabilecekken akp li olmaktan evla olma halidir.
allah'ın takdiridir. ben de kürt doğmuşum, N'apim..
Pislik içinde bir tarihle başka milletleri ezebilmek varken,şanlı ve onurlu bir tarihe sahip olur ezilmekdir.

Her dine saygı gösterip herkese eşit davrandıktan yüzlerce yıl sonra sana katil,soykırımcı denmesinidir.
tutan yok da senin gibi haini kim kabul eder bilememi düşündüren cümledir.
bunlardan biri olarak dünyaya gelmediğim için kendimi şanslı saydığım durumdur. kendi varlığından ve milletinden utanmanın son noktası galiba bu. nedir kardeşim sizin türklerle türklükle alıp veremediğiniz. işlemediğin suçlar üzerine atılır susarsın, 3 kıtaya hükmeder ama insanların vicdanına dokunmazsın küfür yersin, çağ açar çağ kapatırsın barbar damgası yersin. sizin o özendiğiniz fransızlar kendi saraylarına zıçıyordu daha düne kadar, almanlar faşizmin doruklarında geziyordu. ingilizlerin ülkesinin üstünde güneş batmıyordu çünkü her yeri sömürge yapmışlar kendi gövdeleri yağ bağlarken sömürdükleri halklar bir dilim ekmek için biribirini boğazlıyordu. eğer türkler onların uyguladığı asimilasyonun 10 da 1 ini uygulasaydı bugün dünyanın yarısı türkçe konuşurdu. çok istiyorsa bu insanlar iltica etsin. türkler bizi katlediyor insan haklarını ihlal ediyor diye avrupalılara bizi şikayet etsin. belki o çok sevdikleri abileri acırda kendi ülkelerinin vatandaşlığına kabul eder. bu arada çok geçerli bir yöntemdir bu. durmayın gidin hadi. biz burdayız. türk olmanın gururunu ve onurunu sonuna kadar yaşayacağız. buyrun buyrun önden buyrun........
bir fıkra içinde aynı uçakta olup, fıkra sonunda uçaktan atlamayan tek insan olmaktır.
dünya'ya bedel olmaktır.
kıymetinin bilinmesi gerekn bir durumdur.
amritsar kaliamı'na, cezayir soykırımı'na, yahudi soykırımı'na imza atmış milletlere mensup olmak dururken gidip türk olmak. ne saçma değil mi? şöyle ağız tadıyla bir soykırım yapamamışız, her yıl 24 nisan'da birtakım iddialara konu oluyoruz.
şereftir.
Bu espriyi yapmadan geçemeyceğim:

(bkz: ingiliz fransız alman olabilecekken temel olmak)

böhöhöhöhöyt(recep ivedik gülüşü).
Globalleşen ve gitgide küçülen bir dünyada, kendini yetiştiren, düşünen, eleştiren, hedef koyan ve amaçları uğruna çalışan herhangi bir milletin herhangi bir insanı olmak önemkliyken, gereksiz tartışmalardan bir örnek.
ingilizin fransızın almanın korktuğu ırk olmaktır.
onurdur. şereftir. şükretmektir.
(bkz: ben ne yaptım kader sana mahkum ettin beni bana)
hristiyan olabilecekken müslüman olmaktır. en azından ben memnunum halimden.
önce insan olmayı öğrenmek gerekir.
fıkra olabilecekken türk olmaktır.
gururdur. türk düşmanlığı yapan soysuzlara dert olur.