1. 1.
  Bu sene tekrar sınava gireceğim ve aklımda bu bölüm ve ingilizce öğretmenliği var. ikisinden herhangi biri olursa akademisyenliğe kadar ilerlemeyi planlıyorum ama endişelerim var.
  -1 ... mithranin yemini
 2. 2.
  dtcf'de ve istanbul'da okunur. orada da her şeyini vereceksen, alanı ciddiye alıp disiplinle sebatla çalışacaksan okunur. yoksa ingilizce öğretmeni olmaya kasan bi esik olursun. sori :(
  -1 ... f ucklife
 3. 3.
  ya sene kaç hala aynı terane.

  akademisyen olacaksan, ki mesela şu an dahil oldugun projeler, yaptiğin ceviriler, yazdigin makaleler varsa git edebiyat oku kardesim.

  ha yoksa, bi sene hazirlik, dort yil okul. ustune siktiriboktan bi formasyon eğitimiyle meslek cahili bi öğretmen olursun. efendi efendi, öğretmenlikse niyetin öğretmenlik oku.

  düz mantık.

  edebiyat okurum formasyon alirim falan filan derken akranların alır yürür, sen butik kolejde haftada otuz beş saat çalışır asgari ücret kazanırsın. emeğini kimse ciddiye almaz, çabanı da destekleyip takdir etmez. edebiyat mezunu plöh ne anlarsın be eğitimden? muamelesi görürsün. haklı bi muameledir. formasyon dediğin dünyanın en anlamsız ve verimsiz programıdır. yuksek lisans falan derken sürekli ayağına takılır.

  akademik dünyaya mı aitsin eğitim dünyasına mı? buna karar ver seçim yap. biraz da şansa bırak.
  ... corbadaksinekkanadi