bugün

ingiliz aksani diye birşey yoktur ingilizce, ingilizin dilidir ve orjinali odur. aksan, farkli söyleniş, amerikadakinin, pakistandakinin, yeni zellandadakinin vs dilidir.
lucifer dizisinde başrol oyuncusu olan tom ellis’in aksanıdır. ağzınızın suları akarak dinlersiniz bu insanları...
Belli bir tipi yoktur, kuzeye gittikçe trakya aksanına benzemeye başlar ve anlaşılması güçleşir. En tatlısı londra, en anlaşılırı manchester, en anlaşılmazı ise newcastle versiyonudur.
Kanada aksanının canını yiyeyim ben. Ingilizce kursundayken bütün sınıflar ingiliz aksanı ile öğrenim görürken bizim hocanın kanada da öğrenim görmesinden dolayı bize de o aksanı geçirdi telaffuzumuz diğer sınıflardan çok değişikti. Daha kaba bir aksan ve daha net anlaşılır bir konuşma tarzı vardı. Ingiliz aksanı konuşma esnasında kelimeler aşırı yuvarlaniyor ve anlaşılması güçleşiyor.
ingilizce bilmediğim için yorum yapmaya ne kadar hakkım var bilmiyorum ama. Bi ara ingilizce'ye merak dalmıştım. Lingusta seti alıp dinliyordum seti. O setde de konuşmacıların biri ingiliz biri amerikalıydı. ingiliz kadının aksanı o kadar garipdi ki halihazırda yıllardır bildiğim kelimeleri bile anlamıyordum ta ki amerika'lı adam aynı cümleyi tekrarlayınca anlıyordum. Kadın back diyor ben bag anlıyorum. Özegle bence yarrak gibi aksandır.
British aksanında “t” ve “h” harflerinin yan yana gelmesiyle oluşan sese bayılıyorum. Bu sesi en güzel en hoş çıkaran kişi bana göre Dave Gahan. insan ancak bu kadar güzel “that” diyebilir örneğin.
Amerikan: ınforçınıtliy
ingiliz: ınforçınıtleeey
keşke konuşabilseydim dedirten aksandır. efendim dil fark etmez Türkçeyi de ingiliz aksanıyla konuşmak istiyorum swh erkekte alex turner, bayanda billie piper en güzel hoş estetik örnekleri bence. Ah great britain brexit nedendir.
ben öyle konuşuyorum hatta r'leri söylemeye dilim dönmüyor ingilizce konuşurken.
Letter leyttaaağğğ diye okunur.
(bkz: Bo of wotaar)
Seksi bir aksandır.
(bkz: glottal t)

ingiliz bir kadın ile evlenme isteği uyandıran aksan. Gece gündüz dır dır dır konuşsun dinlerim.
Acayip itici ve yavşakça geliyor bu aksan. Amerikan aksanı candır.
Sadece Bir tane ingiliz aksanı yok.
görsel
dam üstünde aksan...
sikiyim böyle aksanı resmen kulak tırmalıyor lan iğrenç. amerikan aksanı candır can.
Nau nau demek yerine növ növ derler.