1. 1.
  ing ve polonya arasında çok gizli altın operasyonu

  Polonya, ikinci Dünya Savaşı sonrası Nazi işgalinden duyduğu endişeler nedeniyle ingiltere Bankası'na gönderdiği altın rezervlerinin bir kısmını geri getirdi. Toplamda 4 milyar pound (yaklaşık 30 milyar TL) değerindeki ve 100 ton ağırlığındaki 8000 adet külçe altın ingiltere'nin başkenti Londra’dan Polonya’ya taşındı.

  Sputnik'te yer alan habere göre; son birkaç aydır üst düzey bir gizlilikle yürütülen operasyonda uçaklar, helikopterler, yüksek teknolojiyle donatılmış kamyonlar kullanıldı. Altınları taşımak için Londra'daki adı açıklanmayan bir havalimanından Polonya'daki farklı bölgelere -sonuncusu 22 Kasım'da olmak üzere- 8 gece uçuşu düzenlendi, her bir uçuşta 1000 külçe taşındı.

  Taşımayı üstlenen güvenlik firması G4S International Logistics dünyada bankalar arası en büyük altın sevkiyatlardan birinin gerçekleştiğini söyledi.

  Polonya Merkez Bankası Başkanı: Altın, ülkenin gücünü temsil eder

  Polonya Merkez Bankası'nın başındaki Adam Glapinski de son uçuştan 3 gün sonra yaptığı açıklamada ingiltere'deki altın rezervlerinin yaklaşık yarısının geri alındığını duyurdu, "Altın, ülkenin gücünü simgeler" dedi. Sosyal medyada Glapinski'nin bankadaki kasalardan birinin önünde, elinde altın külçesi tutarken çekilmiş görüntüleri paylaşıldı.

  Kaynak: birgün gazetesi.
  3 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Bizimkiler kasikci elmasini satmaya hazirlaniyor. 2. Dunya savasinda dumduz olan polonya ya bak neler yapiyor...
  ... vr38 ile uyuyan adam