1. 1.
  aksaray metrosunda sıklıkla karşılaşılan kişiler.
  3 ... rsbrnch
 2. 2.
  bir de pişkin bir şekilde size kızarlar... "aman çekil be.. çabuk hadee!" genelde yaşlı amcalar, teyzeler... bir şey de diyemezsiniz...
  3 ... dolayli zarf tumleci
 3. 3.
  aynı davranışı kendisine yaptığınızda "önce inenleri beklermisiniz beyefendi" diyecek kadar yüzsüz tiplerdir. 8 santimetre çapında 1.42 metre uzunluğunda sertçene bir sopa ile bir güzel dövülmelidirler.
  1 ... garipbasci
 4. 4.
  "hayvan mısın birader" denilerek, sarı çizginin üstünde tartaklanması mübah olan insanlardır.
  1 ... loras
 5. 5.
  (bkz: öküz ayısı)
  1 ... angelina
 6. 6.
  yürüyen merdivenlerde kazık gibi dikilerek çıkmak isteyenleri engelleyen, geçmek istediğinizde yürüyen merdiven yürüyo sen niye çıkıyon diyen veya öyle der gibi bakan öküz aleyhisselamlar da bunlardır aynı zamanda.
  1 -2 ... dedirten durum
 7. 7.
  metro hareket halindeyken öküz öküz kızları kesip, tünele girildiğinde telefonu çekiyo mu diye kontrol eden tiplerdir bunlar aynı zamanda.*
  2 ... maskot
 8. 8.
  darvinci teoriye göre incelenirse;
  bu adam, tür daha doğrusu kendi türünün devamı için metroda avantajlı bir pozisyona geçmelidir, bu nedenle diğer türleri ezerek öne çıkar ve baskınlıkla evriminin devamını sağlar. ama buna karşın bu türe ezilen tür evrimine devam edemez ve soyu tükeninceye kadar öyle ezik ezik kalır.
  3 ... venividivici
 9. 9.
  inerken omuz atılması gereken tiptir.
  2 ... brian o conner
 10. 10.
  ineni ben niye bekleyimki ben bineyim inecekler sonra iner diyen kişiliktir. sıkışmayı insanlarla bire bir vücud temasını seven bir tip olma ihtimali yüksektir.
  1 ... truvaefes