1. 1.
  Bursa'nın inegöl ilçesinde farklı otobüs firmaları iş yapmış olsa da maalesef inegöl seyahat firmasının tekelleşmesine engel olunamamaktadır. başıma gelen bir olaydan bunu daha da iyi anlamış oldum. eminim benzer sıkıntılar yaşayan, yüksek tarifeleri ödemek zorunda kalan kişiler vardır.

  maalesef burulaş bu konuya engel olmuyor ya da olamıyor.

  inegöl-mudanya arası seyahat etmek istedim, kamil koc ve nilüfer turizm'in ankara'dan gelen otobüsleri mudanya'ya gitmektedir. belirli saatlerde olsa da.

  iki otobüs firmasını da aradım. inegöl'den mudanya'ya otobüs bileti almak istediğimi belirttim fakat inegöl seyahat firmasının tekelinde olduğunu ve inegöl'den otobüs bileti satılmadığını söylediler. bu firmalarda inegöl'den mudanya'ya tahmini bilet fiyatı 15 tl civarında olur, yolculuk süresi ise bursa terminal uğraması olmasına rağmen 90 dakikayı geçmeyeceğini düşünüyorum. daha önce ankara-mudanya seferi yapan bir otobüsle yolculuk yapmıştım. 10-15 dakika ancak bekliyor bursa terminalinde. maalesef bilet alamadım inegöl seyahat yüzünden.

  gel gelelim diğer alternatiflere.

  burulaş'ın günde 4 sefer inegöl-kestel arası otobüsü var. 601 nolu otobüs. tahmini 60 dakika sürmektedir.
  bu otobüse binip ardından kestel'den bursaray'a binmek gerekiyor. tabi bununla sınırlı değil. emek istasyonuna gitmek için arabayatağı istasyonunda aktarma yapmak gerekmektedir. inegöl-emek arası 2 buçuk saat sürmektedir. ardından mudanya minibüslerine veya otobüslerine binmek gerekmektedir. bu yolculukta yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  alternatif toplu taşıma kullanarak 3 saatte varıyoruz ve bukart yoksa 16-17tl civarında varsa yaklaşık 10 tl cıvarında bir ücret ödüyoruz.

  601 nolu otobüsün saatleri size uymuyorsa ki genelde uymaz. mecburen inegöl seyahat kullanmak zorundasınız.

  inegöl kestel arası en son 8 tl idi zam yapıldı mı? bilmiyorum. ardından metro ve sonrasında minibüs veya otobüs kullanarak mudanya. bu da yaklaşık olarak 20 tl cıvarında tutmaktadır. yine 3 saate yakın bir yolculuk sürmektedir.

  inegöl seyahat'in mudanya seferi var mı? hayır yok. buna rağmen diğer otobüs firmaları inegöl seyahat yüzünden otobüs bileti satmıyorlar.

  diğer otobüs firmaları bu kadar çekindiğine göre vardır bir bildikleri diye düşünüyorum.

  bu arada inegöl-istanbul otobüs bileti 55 tl. tek koltuk maalesef yok. diğer hizmetler hakkında kullanan arkadaşlar bilgilendirebilir.

  bursa-istanbul kamil koç, nilüfer ve diğerleri maksimum 40 tl. ayrıca tekli koltuk seçeneği var.

  not: inegöl seyahat'te inegöl-bursa terminal 11tl.

  bu hesaplamalar 1 kişi için yapılmış olup 4 kişilik bir ailenin yolculuk gideri bu kadarlık bir mesafe için oldukça pahalı.

  hatta şöyle söyleyeyim. diğer şehirlerde bu fiyatlardan çok daha ucuz seyahat etmek mümkün.

  köprü geçişleri otobanlar vs olmasına rağmen daha ucuz diyebilirim.
  1 ... hellnight