1. 1.
  şimdi arkadaşlar birçok memeli, yavrusu için süt üretir. nasıl insanlar yavrusu için süt üretiyorsa, inekler de yavruları için süt üretirler. ancak inekler, insanlar kadar şanslı değildir, çünkü yavruları için ürettikleri sütler ellerinden alınarak başka canlılar tarafından çalınıp içilir. biz bu canlılara genel olarak "insan" diyoruz.

  özellikle büyük şirketlerin süt üretimi tam bir soy kırımdır. inek süt vermesi için ilk önce hamile bırakılır. ardından inek süt vermeye başlayınca, bu sütün üretilme amacı "kapitalist" insanlar tarafından "insanlara içirilmek" olduğu için annesiyle yavrusu ayırılır. yavru genellikle katledilir, soy kırıma uğrar. yavrusuz kalan anne inek, hala süt üretmektedir. onun yavrusu için ürettiği bu sütü içen herkes, bu cinayetin ortağıdır aynı zamanda.

  iyi katliamlar. ben gidip bi çay koyayım üstüne.
  8 -13 ... gok kubbeye kadar yolu var
 2. 2.
  Yavrular katledilmez. Kaynak götün bence.
  7 -4 ... emma bovary
 3. 3.
  çok duygusal bakmışsın be kardeş.
  1 -1 ... ne diyem carpe diem
 4. 4.
  Bir sorun mu var?

  insanlara feda olsun.

  Sağlıklı beslenmenin ekonomik bir çözümüdür.
  2 -1 ... strawberry blonde
 5. 5.
  https://video.uludagsozluk.com/v/ineğin-yavrusu-için-ürettiği-sıvıyı-içmek-174744/

  2 ... gok kubbeye kadar yolu var
 6. 6.
  kaynağını da koydum hala +1-5. bence bu eksi verenler subjektif davranıyor. sayın admin lütfen şu eksi verenleri sözlükten atar mısınız.
  2 ... gok kubbeye kadar yolu var
 7. 7.
  hem sütünü içerim hem de kesip etini yerim valla.
  2 -1 ... der ingenieur
 8. 8.
  Hic hoş değildir. Azcıl empati yapın biri sizin memenizi sıkıp suyunu * çıkarsa hoşunuza gider mi.
  2 -1 ... filmler ve filimler
 9. 9.
  Hayvanlar, özgürlüğünü kaybeder, fabrikalarda yetişirler. Ticaret öyle vahşi bir şeydir ki, gerekirse yavrusunu ölüme terkeder. Ticaret uğruna hayvanlara kötü davranılır. Siz sadece, süt içmek hayvan öldürmez, diye düşünüyor olabilirsiniz ama fabrikaların ifşalandığı görsellere bakarak evet hayvanlar süt için öldürülüyor.

  Umrunuzda değil çoğunun biliyorum. Siz sadece kedi köpek sevin...
  4 -1 ... goghtic
 10. 10.
  (bkz: filimdir) yerler oyle filmi. Yeni dogmus ceylan yavrusunu kapip yiyen aslanlari da ayiplayalim o zaman. Kaldi ki yukarida da soylendigi uzere isi hayvancilik olan buzagiyi kesmez zira o da buyuyunce para kazandiracaktir ciftciye.
  -2 ... atamtutambenseni