1. 1.
  sorun sevmek sevilmek değil, sorun sıkılmak bıkmakta değil, sorun gidilmesi gereken bir vakit.
  öyle klişe sen daha iyilerine layıksın falan değil. bana lazım olan gerçekten yaratıcı ve hatun kişiyi de üzmeyecek şekilde kırmadan dökmeden arkamada bakmadan çekip gidebileceğim tek bir cümlelik final.
  the end.

  not: ciddi bir başlık ve yardım isteğidir.
  1 ... hayta38
 2. 2.
  Yok öyle bir şey. Sonuçta kalp söz konusu. kırmamak, incitmemek mümkün değil ama yine de kaba olmamaya çalışmak gerekiyor
  2 ... tear of the moon
 3. 3.
  ayrılırken şefkatli konuşan taraf aşık olmayan taraftır

  ilişkilerde en büyük sorunlardan birisi, karşındaki insanı anlamamakta ısrar etmektir. bu ısrar sonucu, ayrılmak fiili sevmeyen kişinin aklından geçer.

  aşık olmak günümüzde basittir. aşık olduğunu söylemek ise sosyal medya sayesinde oldukça basit hale gelmiştir fakat, aşık olduğundan emin olmak eminim ki günümüzde kanaat getirilmesi en zor konulardan birisidir.

  evet. aşık olmaktan emin olmak zordur. emin olana kadar kırk dereden su getirirsiniz, kılı kırk yararsınız, hayatta yapmam dediginiz şeyleri yaparsınız ama sonuçta emin olursunuz. karşınızdaki kişi ile güvensizlik hariç her sorunu beraber çözebilirsiniz. bu sorunlardan vazgeçmek, ayrılmak en kolay yöntemdir. nasıl olsa sevilmek güzel, iltifat almak ne bileyim sizi düşünen birisi olması güzel geliyor olabilir. o kişi hayatınızdan bir anda gittiği zaman koca bir boşluk içine düşüyorsunuz.

  bu boşlukta, aşktan emin olmak için yaptığınız şeyler vardı ya? heh işte onların kat ve kat fazlasını acı şekilde yaşıyorsunuz. bazen bir keşke ile başlar cümleleriniz, bazen pişmanlık duygusu içinde olursunuz bazen de karşı cinste sonsuz bir güvensizlik duygusu olur içinizde.

  işte bu yüzden ayrılmayı hemen düşünmeyin, siz ayrıldığınız zaman belki o anda bir rahatlığa kavuşabilirsiniz ama karşınızdaki insan, günlerce, haftalarca bunalıma girebilir. ağlayabilir. sizi delice seven kişiyi ağlatmak, eminim ki bu dünyada en son yapacağınız veya yapmak istemeyeceğiniz şeylerden birisidir.

  ayrılma fikri aklınızdan geçiyorsa ve bunu karşı tarafa iletmekte sıkıntı yaşıyorsanız, açıkça söyleyin. sevmiyorsanız, sevmiyorum deyin. sıkıldıysanız, sıkıldım deyin. başkası varsa, başkasını seviyorum deyin. yeterki sebebini söyleyin. sebebini söylemeden çekip gitmek hiçbir zaman kimseyi tatmin etmez, kalıcı yaralar bırakır. sizi hatırladıkça o yaraya tuz basılır.

  bu yüzden sözlük ahalisi son diyeceğim şudur ki, iki kişiden biri vazgeçerse artık o ilişki yürümez. sürekli birbirinin canını sıkmalar başlar, yapmak istedikleriniz kursağınızda kalır. bir düşünün pir düşünün.

  seven insanın, sevdiği için yapamayacağı şey yoktur.
  18 ... nickimyokbenimm
 4. 4.
  Şayet ölmediyseniz böyle bir şey mümkün değil. Terk edilmek herkesi incitir.
  13 ... feslemegen
 5. 5.
  nasıl söylersen söyle elbet o kişi üzülecek o kalp kırılacak.

  yani diyeceğim o ki çok zor iş.

  en iyisi ayrılma onun ayrılmasını bekle. çok ilgi gösterip seversen ayrılır zaten.
  3 ... ouroboros i
 6. 6.
  tabii ya.
  ... ruzhan
 7. 7.
  kalp bu, kırılır elbette.

  ama karşıdaki insana büyük bir acı vermeden, en azından fazla incitmeden bunu yapmak mümkün.

  Kabul edelim veya etmeyelim, başlayan her sey bir gün bitiyor. Sebebi ne olursa olsun, bitmeye mahkûm bir şeyler. Sebep olarak gösterilebilir bu, fazla klasiktir ama doğrudur. (bkz: ölüm)
  6 ... canabar
 8. 8.
  öyle bir şey yok olamaz.
  ne olsa bir taraf incinip üzülecektir.

  ama dürüstçe, oyunlar oynamadan, bahaneler üretmeden, kendini ve karşındakini aptal yerine koymadan konuşulup ayrılmak istendiği söylenirse en azından yaralar kabuk bağladığında ileride pişmanlık ve öfkeyle anılmaz.

  herkes bir gün gidebilir, önemli olan doğru düzgün gitmek.
  5 ... high voltage
 9. 9.
  zor olduğunu düşündüğüm olay.
  4 ... siyahojelikiz
 10. 10.
  Sen benden daha iyilerine layıksın...
  Çok mu demode oldu?
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir