bugün

20 gün önce nota verdiğimiz abd 'ye 23 haziran'dan itibaren incirlik üssü'nün kullanım süresini 1 yıl daha bağışladığımız izindir.

(bkz: biz adam olmayız)
(bkz: kararlı devlet yapısı)
1991'den beri devamlı olarak uzatılan kullanım süresinin bir kez daha uzatılmasıdır... abd helikopterleri pkklılara gıda kolileri attığında da uzattık, abd pkk'yı terör örgütü tanımadığı zamanlarda da uzattık, askerimizin başına çuval geçirildiğinde de, nota verdiğimizde de...

velhasıl kelam; çok da anormal olmayan bir durum... anormal olan, her seferinde şaşırmamız... çünkü, daha öncekileri unutup sanki ilk defa oluyormuş gibi şaşırıyoruz... bazen abd'nin tavırlarına hak veriyorum... her şeyimizle abd'ye bağlanmışız, adam da ister istemez, "artistlik yapmayın lan" diyebiliyor... dededen demokrat partili, babadan adalet partili, amcadan anaplı, kendisi akpli olanlara selam olsun... bilin bakalım ortak özellikleri ne? hepsinin abd destekli, abd güdümünde olması, türkiye'nin "gelişme" adı altında abd boyunduruğuna sokulması... işin acı tarafı şudur ki, son 60 yılda, türkiye'nin siyasi tarihine hakim olan partiler bunlar... tek başına iktidara gelenler de bunlar... son 60 yıla bakıyorum ve ülkede genel anlamda muhalefette kalmış chp'ye, "bunlar yüzünden oldu" cümlesini edenlere gülüyorum... ulan adam 57 yıl'da 3 yıl iktidarda kalmış, onda da bugünkülerin hocası olan necmettin erbakanla koalisyona gitmiş... bu zihniyet mükemmelse, 60 yılda nasıl bu hale geldik?
kapatıp ta hala saha yapmayacaklarına göre,kullanım süresini uzatacaklar!

mazallah a.b.d. bu civarlarda bi yere barış götürmek istediğinde , nereden kalkacak uçaklar?

(bkz: incirlik kapatilsin hali saha yapilsin)
iktidarlar üstü bir karar olması bakımından manidardır. türkiye'nin ulusal çıkarlarının önündeki en büyük engel aynı zamanda en önemli müttefik. 1 ay önce küfür ettiğin adama 1 ay sonra buyur abi gel köşeye otur diyorsun, nasıl onursuzca, siyasilerde nasıl bir mide var, bizde nasıl bir demokrasi, asıl şimdi sokaklara inip yürümemiz gerekirken birbirinden çok da farkı olmayan tek derdi koltuk kavgası, para, iktidar hırsı olan, kendi yandaşlarını haksızca işe sokmak dışında bir iş yapmayan partilerin peşinden milyonlar sokaklara iniyor, ne acı, ne onursuz.

gereğini yaparız, nota veririz, cart yaparız curt yaparız. ulan gereği bu işte, izin mizin yok sana, ekonomimin içine mi edeceksin, bomba mı atacaksın ne yaparsan yap. diyebiliyor musun? yemez, borsa düşer, dolar çıkar, yabancı sermaye kaçar, abd küser, israil kızar, ingiltere bozuk atar, almanya tavır koyar, fransa yüzünü ekşitir, muhalefet bu iktidar zamanında ekonomi kötüye gitti der, oy oranın azalır, ne yapalım, iktidardan olacağımıza idare edelim.

gereğini yaparmışız, hadi ordan.
"abd'nin dünyadaki sayısız üsleri arasında en önemlilerinden olan incirlik'in hikayesi, yakın tarihimizi özetler. incirlik üzerinde dönen dolapları açığa çıkarın, bu ülkenin karanlık ilişkilerine varırsınız. 1960'larda tip'in üzerine gitmesi ile, 'üs yok, tesis var' yalanından, nükleer başlıklı füzelerle birarada yaşama rezaletine kadar yol almış bulunmaktayız. bu üssün insani amaçlı kullanımı iddiası kimsenin aklına yatmıyor. yurttaşın bilgilenme hakkı ihlal edilerek geleceğimiz karartılıyor. meclis iradesini tanımayan gizli kararname ile bir kere daha abd'nin işgaline ortak oluyor hükümet."

(bkz: mehmet ufuk uras)
(bkz: göbekten bağlı olmak)
kısa zaman önce pkknın elinde abd silahları oldugunu tüm dünya gibi bizde kesin olarak ögrenmiştik. işte devlete yönetmenin ne demek oldugunu bilmeyenler sayesinde daha çok sehitler vereceğimizi bilmemek sadece akıl yoksunlarının tarzı olur. ates düştüğü yeri yakar. her şehit evindeki feryatlar oğlu çürük raporu alıpta askere gitmeyenleri değil büyük oğlunu sehit vermiş diğer oglumuda feda olsun vatanıma diyen, kalbi ülke sevgisiyle carpan insanların çiğerlerini dağlar.
Gündemdeki Haberler