bugün

abd'nin abdülhamit gül ve süleyman soylu'ya karşı yaptırım kararı almasına verilmesi gereken karşılıktır.

https://www.sozcu.com.tr/...-yaptirim-karari-2553100/

söz konusu iki bakanı da sevmem ve hele ki süleyman soylu'ya ayar olurum ama mesele şahıs meselesi değil. madem ki türkiye cumhuriyeti devletinin bakanıdırlar, yapılan türkiye cumhuriyeti devletine hakaret, edepsizlik, küstahlıktır. cevabı mutlaka ve mutlaka en ağır şekilde verilmelidir.

şunca yıldır şu sözlükte yazıyorum. duruşum belli, hastalıklı akp zihniyetine karşı tutumum belli. fakat

1- incirlik derhal kapatılırsa
2- abd'nin yaptığı bu hadsizliğin karşı yükselecek tepkiler, milli birlik çerçevesinden yönlendirilir, partizanlık ve muhalifleri susturmak için kullanılmazsa
3- abd'ye taviz verilmezse

başka hiçbir şart ileri sürmeden, geçmişi karıştırmadan, olayların bu noktaya gelmesindeki akp'nin rolünü ele almadan, sonuna kadar hükümeti destekleyeceğim bu mevzuda...

ha, sonuçta alt tarafı bir sözlük köşesinde yazan bir vatandaşım. desteğimin veya muhalefetimin fazla bir önemi yok.

fakat şu şartları yazdım ki namuslu vatanseverlerle, namussuz partizanları ayıran bir turnusol olsunlar. şimdi bir çok yandaş ossuruktan teyyare laflarla babalanacaktır, yanılmak istiyorum ama hükümet de habire hönkürecek, ver coşkuyu yapacak ama gereğini yapmayacaktır.

durum böyleyken "şartsız destek", "destek vermeyen haindir" gibi sikik laflar pompalanacaktır.

şahsen tavrımı şimdiden koyuyorum: ben babama bile şartsız destek vermem. ortada gerçekten yerli ve milli bir duruş olursa yanında, klasik akp soytarılıkları eşliğinde tavizcilik, aptülhamitçilik, haysiyetsizlik, korkaklık, köylü kurnazlığı olursa sonuna kadar karşısındayım.

aslında dediklerim abd askerimizin başına çuval geçirdiğinde, olmadı abd suriye'deki itlere gözümüzün içine baka baka silah vermeye başladığında, olmadı 15 temmuz sonrası yapılmalıydı.
tamamen katıldığım beyan.

her satırına imzamı attığım yazı.
abd muhibi bir vatan haininin eksilediği haklı taleptir.

aradan değil yüz, bin yıl geçse bunların huyları değişmeyecek. hainlik, muhiplik nesilden nesile geçiyor anlaşılan.
desteklediğim beyan.

(bkz: hodri meydan)
güncel Önemli Başlıklar