1. 1.
  bu bardağı hep bir kadına benzetirim..tıpkı bir kadın vücudu gibi kıvrımlara sahiptir ve içerisinde büyük bir hazine taşır..her yudumda verdiği hazzı damarlarınızda hissetmek için ağır ağır yudumlayacaksınız..ona karşı çok nazik olmalısınız parmak uçlarında tutacaksınız onu yoksa canı acır..

  kıskançtırda..aldatılmayagörsün hemen çatlayıverir orta yerinden(tıpkı bir kadın gibi)..ve ondaki lezzetin tadına varanlar bir daha vazgeçemez..plastik bardağa tahammül edemez yüzünde bir kadının nefesini taşıyanlar..
  7 -1 ... ebuzer
 2. 2.
  ince belli olmasının sebebi tamamen fiziksel. su bardağı gibi olmayışı, ortasına yakın yerde tatlı yumuşak bir kavisle incelmesi hasebiyle an itibarıyla yudumladığım çayım * daha yavaş soğumaktadır.

  (bkz: dervişin zikri fikridir)
  2 ... no leaf clover
 3. 3.
  misafire çay servisini yapan kadın olarak (çay servisini herzaman yapan kadındır demiyorum) düşünürsek hiçde iyi bir ilişki yoktur bazen delirtir hele çayı çabuk içenlere amca kovayla getirim mi? dedirtir insana...
  2 ... la merde
 4. 4.
  çamlıca da dokunulmasının ayrı bir zevk verdiği nesne sözcüğünün anlatmak için zannımca eksik kaldığı varlıktır..
  1 ... ebuzer
 5. 5.
  (bkz: ince belli çay bardağı)
  (bkz: çay bardağı)
  1 ... maskelibalo
 6. 6.
  dedem balı eski petekten yiyeceksin demiştir bende onun için elimden geldiği kadarıyla uymaya çalıştım ama çay bardağı ile kadın arasında bir alaka kurulması beni şasırttı açıkçası yıllardır kadınlar hep bir şeylere benzetilir ama çay bardağı olmadı gibi geliyor !!!
  2 ... bay geçti
 7. 7.
  aralarında çağrışımdan çok aranan ortak özellik olan kavramlardır.zira, çay ince belli bardaktan içilir, kadının da ince bellisi makbuldür.yani hem kadında hem de çay bardağında ince belli olan aranır.
  1 ... mahoni
 8. 8.
  kadının ince bellisi makbul muhabbeti ile alakalı kurulmus olabilecek benzetme.
  ... karpuzkabugu
 9. 9.
  tek ortak yönleri kırılgan olmasıdır.
  1 ... arabaciarabayatasget
 10. 10.
  nefret ettiğim benzetme. sayesinde adım ajda bardağa çıktı.**
  1 ... freedean