1. .
  kabuğundan bir türlü ayrılmayan kabuklu yemişlerdir. stres atma aktivitesi olan kuru yemiş yeme olayını sonsuz strese ve sinire götürebilir.

  misal, antep fıstığı. yarık olmayanları tam bir baş belası. adamın dişiyle kıran kırana mücadeleye girer resmen. dişleri kırmaya yeminlidir adeta. genelde pes ettirir ve çöpe attırır kendini. yarık olanlardan da inatçılar çıkabilir elbette. onlar da tırnakları düşman edinirler. doğru dürüst açılmazlar ve içerideki fıstığı mundar ederler..

  fındık için de yukarıda yazdıklarım geçerli.

  kalıbına göre insanı en çok zorlayan kabak çekirdeği zannımca. adam gibi açıldığını çok nadir görmüşümdür şahsen. ya un ufak olur, ya da ikiye ayrılsa bile içerik kabuğa yapışık kalır, rezil eder kendini. sonuç olarak, kabak çekirdeği kabuğuyla yenir.

  en lüzumsuz direnişi de ay çekirdeği gösterir. ama bununki fazla sürmez...
  1 ... nikim yok benim
 2. .
  eni konu uğraşılır. kabuğundan ayırdığınızda yenen kısmı zafer kazanmış komutan edası vardır yüzünüzde elleriniz dişişniz acımıştır ama olsundur. açılmıştır kabuğu nihayetinde .muhtemelen çürük yemiş çıkar nasibinize.
  1 ... handushka
 3. .
  eğer bir komutan değilseniz ve zafer edası size hoş gelmiyorsa kabuksuzuda olan bişiidir.
  ... smurfs
 4. .
  ucuza kaçayım derken, verdiğiniz paranın yarısını çöpe attığınızı fark etmenize sebep olan yemiş türü. mümkünse en pahalısını alınız. en azından inatçı kabuklara denk geldiğinizde satıcının yüzüne atıp "onca para verdim, sattığın mala bak" diyecek yüzünüz olsun. *
  ... smoking ace