1. 1.
  inananların yaratıcı tarafından gönderildiğine inandığı kesin ve değişmez kabul ettiği kitapta kendisine inanmayana necis-pislik diyen dine saygı duymak.

  benim mi kafam güzel yoksa kimsenin umurunda mı değil kur'an'da yazılanlar anlamıyorum.
  11 -4 ... ya aldatansin ya aldatilan
 2. 2.
  zorunlu olan durumdur. inanmayabilirsin ama saygı duymak zorundasındır.
  3 -7 ... sezer alvuroglu
 3. 3.
  pislik demesini gectim, direk oldurmeyi emrediyor "sevgi dini" nin allahi.
  bakara:191
  müşrikleri nerede bulursanız öldürün.
  8 -4 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  inanmıyorsan saygı duycular gelmeden,
  bizler yinede insan olduğumuz için saygı duyarız. ancak gösterdiğimiz saygıyı hiçbir zaman görmeyeceğiz bu kesin, ne demişler "kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış." eh kuran gibi kılavuzu olanların inanmayanlara pislik demesi kadar doğal bir durum yok.
  5 -5 ... katil oldum
 5. 5.
  Şimdi yalancı, iftiracı dinsiz kitapsız kafiri aşağıda naklen rezil ediyoruz. Bakalım cevabı ne olacak.

  ﴾BAKARA190﴿ Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın, fakat aşırılığa sapmayın; Allah aşırılığa sapanları sevmez.

  ﴾BAKARA191﴿ Onları yakaladığınız yerde öldürün; sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Harâm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın. Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün. işte kâfirlerin cezası böyledir!

  ﴾BAKARA192﴿ Eğer onlar vazgeçerlerse, artık Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.

  Yani neymiş savaşırlarsa. Seninle savaşmayana dokunamazsın. Yada cımbızla cümle seçersen rezil olursun. Yanılmışım kusura bakma mı diyeceksin yoksa yüzsülüğe devam mı edeceksin.
  3 -5 ... new kid on the block
 6. 6.
  zorunludur.. zaten allahın cehenneme atacağı tiplere pislik demesinden doğal ne olabilir.
  4 -3 ... frank lucas
 7. 7.
  Ezberlenmiş kalıpları aşamazsınız...

  o kalıplar; islam sevgi barış dinidir, islam akıl dinidir, rahmet peygamberi, alemlere rahmet... gibi ifadelerdir... örnek diye sorsan verilecek cevap yok...
  4 -3 ... kralzeus
 8. 8.
  Saygı verili değil kazanılan bir değere ait kavramdır. Dolayısıyla saygı duyulacak şey, kendisinde o değeri barındıran muhteviyata sahip olmalıdır. Öyleyse kendinde saygı barındırmayan hiç bir nesnenin, saygı duyulma zorunluluğu yoktur.
  1 -1 ... akheramosis
 9. 9.
  islam sevgi dinidir barış dinidir tanımlaması hatalı bir tanımlama. Öyle olması için ortada dinler olup albenisi en çok olanın islam olması gerekir.

  islam tek dindir.

  Olması gerkendir.

  Allahın emridir.

  Allahın emri hakikattir.

  Ha Allahın emrinden dolayı yalancılık yapamazsın, kimsenin hakkını alamazsın, tüm dünyayla uyum içinde yaşamalısın, hayvanlara bitkilere bile güzel muamele etmelisin, fakire, yolda kalmışa yardım etmeli, anne babanın kalbini kırmamalı, onları yaşlandıklarında terk etmemelisin, dini, inancı ne olursa olsun herkesin hakkı Allahın güvencesi altındadır ona dokunamazsın gibi yan ürünleri onun sevgi ve barış dini olduğunu da açığa çıkarır ama esasında islam tek dindir.
  2 -3 ... new kid on the block
 10. 10.
  Hepsini yazmadim diye atip tutmus arkamdan arkadas. Senin o sevgi dolu kitabin bakalim daha neler diyor :
  Nisa 89 : Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (iman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

  enfal 12: O sırada rabbin meleklere şunu vahyediyordu: Şüphesiz ben sizinle beraberim, iman edenlerin sebatlarını pekiştirin. Ben inkâr edenlerin kalplerine korku salacağım, artık boyunlarının üzerinden vurun, onların bütün parmaklarına vurun.

  Ne kadar sevecen di mi kuranin allahi kendine inanmayan, karsi gelenlere?
  Biraz utanman varsa asil sen ozur dilersin.
  4 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir