1. 9.
  Saygı duymuyorum, duymak zorunda da değilim dedirten başlıktır.
  Mürtedin öldürülmesi hem ayet hem de hadislerle sabitken benden saygı beklenmesi kadar saçma bir şey olamaz. Olaya tam ters yönden bakalım: Ateistlerin bir kitabı olsa ve dese ki inananları gördüğün yerde ellerini çapraz kes, öldür, sen o kitaba ve o kitabın emirlerini takip edenlere saygı duyar mısın? Komik olmayın. Yok size saygı falan.
  6 -4 ... cincinnatus
 2. 10.
  keşke aynı hassasiyeti, müslüman mümin kardeşlerim de gösterse.

  çünkü biz yeterince gösteriyoruz. kendileri göstermediği taktirde böyle klişe şeyler söylemeye hakları yoktur.
  bizim de bu durumda yapacak bir şeyimiz yok.
  6 -2 ... nivna
 3. 11.
  Oldu ateşin bol olsun.
  1 -3 ... dilamah
 4. 12.
  sadece sessiz kalırım o kadar. Ama onu kabul etmek durumunda değilim, bunu çok açık net söyleyeyim uymuyorum, saygı da duymuyorum.
  2 -2 ... sivasli bey
 5. 13.
  Bazılarını tenzih etmekle birlikte iki yüzlü insan söylemidir. Saygı duyalım duymasına muhterem ama sen inanmayanlara saygı duyuyor musun onu ilk önce bi söyle. Ateistler için hakaret içerikli başlık açıp, hunharca linç edercesine entry giren dallamalar var, tam sopalıklar vallahi.

  Hoşgörü dini deyip inanmayanlara öcü muamelesi yapmak ne derece mantıklı? Herkes kendi inancını özgürce yaşasa, insan olmayı becerebilse Gül gibi anlaşıp gideriz aslında. Ama yapmazlar tabii ki. Saygı duy ki, saygı duymak zorundasın diye söylemde bulun.
  13 -1 ... queenn of darkness
 6. 14.
  saçmalık. eşcinsellere asla saygı duyamam, yobazlara da saygı duyamam, feministlere de. kimseden de kendi inancıma ve fikirlerime saygı duymasını beklemem.
  2 -2 ... anti sosyal
 7. 15.
  bu şekildeki çıkışların temeli her zaman saygısızlığa varmaktadır. sınırsız hoşgörü talebinde bulunan bireyler, ilk fırsatta zıttı yönünde hareket ederler.

  ignore layın insanları geçin.
  2 ... mr opus magnum
 8. 16.
  inananların saygı duyması gerekir ilk önce bunu söylemek için.. inananların da pek saygı gösterdiğini sanmıyoruz. istisnalar hariç. Saygı dediğimiz olgu, önüne gelen varlığa veya kavrama gösterilecek bir şey değildir. Saygı, hak edilen bir şeydir. Saygıyı hak etmek için, saygı gösterilecek hareketlerde bulunmak gerekir.. Bir insanın, sizden saygı duymasını bekliyorsanız, ilk önce siz saygı ona duyacaksınız ki, karşınızdaki insan da size aynı davranışı gösterebilsin.. Karşınızdaki insanın, saygısını hak etmeniz gerekiyor yani. Saygı gösterilmeyecek şeyler yaparsanız, saygı görmeniz mümkün değildir. Karşınızdaki insan, aşağılandığını hissederse, refleksif olarak o da sizi aşağılayacaktır, kızacaktır veya kırılacaktır.. Bunlar hep, karşılıklı olan işler..
  3 ... magicovento
 9. 17.
  doğrudur.
  karşılıklı saygı olunca sıkıntı kalmıyor.

  iki taraf ta karşıdakini tanımalı ve saygı duymalıdır.

  bir bilgin olamadan "inanmayanı öldür" yazan bir kitaba saygı duymam demek ben cahilim demektir.
  öyle bir terim göster inanmayı bırakacağım.
  ... teksin61
 10. 18.
  Her iki taraf için de Gerekli olan anlayış.

  Sen ateist değilsin diye ateist olana hakaret edemezsin. Sadece bu da değil; Doğru olduğunu düşündüğü şeyi anlatmasına engel de olamazsın.

  "Sen inanmıyor olabilirsin ama fikirlerini başkalarına anlatamazsın" bu saygı falan değildir. Onun kafasını kesmemek değildir saygı. Biz fikirlerimizi nasıl özgürce ifade edebiliyorsak o da edebilmelidir.
  ... the fistingci sahap