1. 1.
  karizma bir söz.iyidir,güzeldir,doğrudur.
  1 ... stranger
 2. 2.
  duzenin insanı kendine dogru torpuledigi ve hayat kosusturmacasında, inancların, isteklerin bir bir geriye atıldıgını, ardından unutulup yok oldugunu anlatan soz
  ... dopdop
 3. 3.
  (bkz: az harfle çok işler başarmak)
  ... doksanüç
 4. 4.
  (bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)**
  2 ... white pages
 5. 5.
  herkesin yapmak zorunda olduğu hatta yaptığı en acı eylem.
  ... fayaka
 6. 6.
  "bizim zamanımızda da 45 karakter sınırlaması olmasaydı biz de ne başlıklar açardık beee!" tepkisini vermek istediğim başlık.
  ... fth
 7. 7.
  yanlış olduğunu düşündüğü bir şeyde devam eden kimsenin, artık o şeyi yanlış görmeyeceğini söyleyen söz. ama kanımca her zaman geçerli olmaz. insanlar yaptıkları hataların farkında olarak ve hata olduklarını kabul etmeye devam ederek de hayatlarını sürdürebilirler.
  ... hafiye
 8. 6.
  inançları ile dalga geçilen bir neslin kendi kimliğini saklaması sonucu, arkadaşlarına özenip onlara benzemesi sonucu gerçekleşen durumdur. vahimdir.
  ... fewzi1907
 9. 7.
  hz. ömer'in bir sözüdür "inandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız’ "
  1 ... jack oneal
 10. 8.
  bazen zordur. inanmak kolaydır yasamaya göre. inanırsın doğrularsın fakat hayatına geçirmek zordur. tam da içinde olamasanda ortasında biyerlerde kalmaya bakmak gerektir en azından...

  buradaki kasıt inandığın şeyi yalanla değildir elbetteki. inandığının gerektirdileri zordur zor olabilirdir. yoksa hayatının bütününde zaten düşüncen, bakış açın, felsefen vs değişmeksizin her davranışında yansıyacaktır.
  -1 ... sokolad