bugün

(bkz: losing my religion)
sebebini de yazsaydında birşeyler deseydik.
yazıda daha çok duygusal bir yan olduğu için ne olursanız olun bir şey olamayacaksınız. din değiştirmek birine kızıp yaa sen çok kötüsün değince olacak şeyler değildir. din değiştirmek veya dine geçmek de olabilir, hatta dini bırakmak da olabilir belli bir psikolojik hastalık durumu altında karamsar düşüncelere kapılıp geçilecek durum da değildir. ha geçilir fakat lafla geçilir. yarın bir psikolojin gene bozulur başka bir dine geçersin veya aynı dine geri dönersin veya dinsiz olursun.
bunları o yüzden dikkate alınacak şeyler değil.
ha bazı travmatik olaylar insanların inanç veya inanaçsızlığında etkilidir buna bir şey demem ama bunun kalıcı bir düşünce oluşturmayacağını söylüyorum.
bir kişi gidip araştırma yapıp fikrinin temellendirmeden kendini neyle adlandırdığının pek bir önemi yoktur çünkü yarın gene farklı bir şey yaşadığında fikirleri değişecek veya hastalığı düzeldiğinde tekrar dine dönecektir veya dinden ayrıydıysa iyileştiğinde gene dine dönecektir.
umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
üyeliğin kabul olmuş mu bi iskender Reise sor.
belgesel izle kardeşim bende işe yarıyor.
görsel
(bkz: Suya girince alışıyorsun)
Destek verip arttiriyorum, hic bir seye inanmamak..
Sen inancını felan kaybedemezsin ki kaybetmek istemiyorsun. Bulunduğun buhran durumunda arkadaş arıyorsun kendine çünkü yalnızsın. inancı kaybolacak adam inancını bir anda kaybetmiş olacak adamdır.
Zaman ayırmadığınız bir Allah şimdide size bir ilizyon gibi mi gelmeye başladı..
Musa'nın asâsı , Yusuf'un gömleği, yunus'un balığın karnındaki hali... Size bunlar uydurma masal gibi gelip X-men in bıçağı ,spederman in ağı kurguyken gerçek gibi mi gelmeye başladı..
Neyle besliyorsunuz ruhunuzu kalbinizi..
Burada şeytanın oyuncağı olmuş oldukça kalabalık bir kitlenin ziftini , su diyemi kana kana içiyorsunuz..
Bir düşünün herşeye zaman ayırıyorsunuz..Allah hariç..
siz yalnız kalmayı bile beceremiyorsunuz..özgürlüğü başınabuyrukluk inançsızlık olarak algılıyorsunuz.. Aldanıyorsunuz..
En son ne zaman gerçekten yanlız kaldınız..bence bundan da korkuyorsunuz. Şuan kotktuğunuz yanlizligi mezarın altında şiddetle arzulayacaksiniz..Ama sizi kendi halinize birakmayacaklar..
Levh-i Mahfuz oku... inandığın şeylerin aslında inanman gereken şeyler olmadığını aslında onların o olmadığını görerek kendi gerçek inancında gerçek bir sayfa açarsın...
Bundan yaklaşık 10-12 yıl önceydi.. yorucu olur diye memlekete araba ile gitmek yerine o yıl otobüsü tercih etmiştim.. yol üzerindeki tesislerde birşey yiyip içmek hiç adetim değildir.. lakin çok açtım.. yol üzerinde mola verilen bir tesiste sadece bir tabak çorba içtim.. içmez olaydım..

Otobüs hareket ettikten yaklaşık 35-40 dakika sonra başladı herşey.. daha yarım saat önceye kadar hiç bir şeyim yoktu.. gayet iyiydim.. ama o çorbadan sonra müthiş bir karın ağrısı, beraberinde soğuk soğuk terlemeler.. kimseye birşey de diyemiyorum.. allahım ne yapmalıydım..

Aklıma bir an ihlas suresi geldi.. o acıyla beraber hiç durmaksızın ihlas suresini okudum.. 3-5-10 devamlı okuyorum.. bir taraftan allahım yardım et diyorum.. aradan 10-15 dakika geçti.. karnımdaki dayanılmaz ağrı kaybolmuştu, soğuk soğuk terlemeler gitmişti.. kendime, sanki yeniden hayata dönmüştüm.. hiç unutamam o anları..

Umudunuzu yitirmeyin.. en muhtaç olduğunuz an allaha sığının.. o duaları geri çevirmeyendir..
islamın temel mesajını anlamaya çalış. islam teizm değildir. Bir tanrıya tapınmazsın veya yukardaki bir tanrı seni kontrol etmez. Tanrı kavramı uydurmadır. Ancak çoğu dindar bunun farkında değil ve allah = tanrı gözüyle bakıyorlar. Ancak allah tekliktir ve her şeyin özüdür. Biraz ahmed hulusi okuyabilirsin.
güncel Önemli Başlıklar