1. 1.
  birleşmiş milletler genel sekreteri ban ki-mun beyanatı.
  kaynak:
  http://www.trthaber.com/h...rlugu-degildir-56408.html

  edit imla.
  3 -1 ... kerox
 2. 2.
  Şu sıralar inanç saldırısı altında kalan müslümanların kendilerini savunmak için dile getirdikleri klasik bir savunmadır. Lakin Kuran'ın kendisinde dahi birçok kere başka inançlara saldırı belirten bölümler malum. Tabii inanç tamamen kişisel bir özgürlüktür, lakin Türkiye gibi sözde laik devletlerin medyasında ve halkında, başlıktaki söz yalnızca islam'ı korumak için kullanılır. Oysa ki bir ateist veya bir agnostik çoğu kez kimliğini gizlemek zorunda kalır. Tabii buna da denecek pek şey yok. Çoğunluk her zaman azınlığı ezmiştir. Müslümanların azınlık olduğu yerde de o insanlar eziliyor. Keşke olmasaydı bu. Ama sürü yapısı süregeldikçe, demokrasi kılıfındaki çoğunluk diktası devam ettikçe böyle olacak. Denecek çok şey var da, yazı uzadıkça okunma oranı düşüyor. Yeter bu kadar laf salatası. Zeytinyağı da koyam mı?
  2 -1 ... rumi
 3. 3.
  kuran-i kerim'de baskalarinin inanclari icin en temelinden (bkz: lekum dinikum veliyedin)
  ifadesi bulunur. Islam dini herkesin inancina saygi gosterir ...
  3 ... ronin25
 4. 4.
  Enfal 39-Siz de, ortalıkta hiçbir fitne kalmayıp din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla cihad edin! Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki Allah yaptıklarını görür. (Hamdi Yazır)

  Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın! (inkâra) son verirlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını çok iyi görür. (Diyanet)

  Tevbe 5-Haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin. Eğer tevbe eder, namazı dosdoğru kılar, zekâtı da verirlerse artık yollarını serbest bırakın. Allah yarlığayan, esirgeyendir. (Diyanet)

  Şimdilik aklıma gelen bu ikisi...
  ... rumi