1. 1.
  Allah 6 yaşındaki çocuk tecavüze uğrarken neredeydi neden yardım etmedi,

  Yabancı bir ülkede doğsan yine müslüman olur muydun,

  Allah bazılarına verir istemediğine vermez allah vermedi diye adam açlıktan ekmek çalmışsa suçu ne

  Başa gelen musibetlerde allahım neydi günahım

  Kadınla erkek kuranda neden eşit değil

  Dünya kadınları dururken dünyada resmi nikahlandığın adama huriler de neyin nesi

  Gibi bir türlü cevap bulunamayan insanı dinden imandan çıkarabilecek kuvvette sakat sorulardır.
  5 -1 ... loveneverdies
 2. 2.
  Devamı cennette rock ve metal müzik var mı linkin park konser verir mi(çok isterim)acaba kitaplık var mı üniversite okunur mu gibi daha da trajikomik sorulara doğru gider.
  5 -1 ... loveneverdies
 3. 3.
  ve bunlara dini bilgisi, mertebesi yüksek olup saatlerce maneviyatlı bir sohbetle karşılık veren adam bile lafı "allah en doğrusunu bilir, bir hikmet vardır"a getirdiğinde sorgulayan insanın beyni hepten karışır.

  inanç vicdan rahatlatmasıdır, vicdanım inanarak rahat. ve itaat ederek.
  yaratılışımızı merak edebilir, her şeyi sorgulayabilirsiniz ama bu şekilde soyut şeyleri sorgulamak vicdanınızı rahatsız eder.
  3 ... alfa laval
 4. 4.
  inanan insan kendisinden üstün bir varlığı kabul ediyor demektir. Hala günümüz dünyasında bile bir çok şeyi insan aklı çözememişken inanan ve çıkmaza düşen insanın ya da din alimlerinin "allah her şeyi bilir" demesine sıvışmak, kolaya kaçmak gibi ithamlar doğru olmaz. Zaten bilmediğini ve dünyada anlamlandıramadığın şeyler olduğunu kabul ediyorsun demektir. Belki ileride bazı şeylere daha açık kanıtları bilimle bulabiliriz. Neden olmasın?

  içten inanan birisi, bu duyguyu açıklayamaz. Manevi bir şey sonuçta. Ama bahsedilen soruları sorarken gerçekten objektif olmalısınız. Bugün dini hunharca kullanan insanlara bakarak islam'ı yargılamak en büyük gaflet olur. Bunun dışında din, allahla kul arasındadır. ister inanır, ister inanmaz.
  3 ... vasilissa
 5. 5.
  Asırlardır süre gelen en önemli sorulardan:

  Geçmişi, geleceği bilen bir tanrı, kimin cehenneme, kimin cennete gideceğini bildiği halde, neden insanları test ediyor?
  2 ... petit homme