1. 1.
    ateizm ve nihilizm'den dönüş hikayem,

benimdir, ilk olarak hepimiz(bir çoğumuz) müslüman olarak doğduk ve müslümandık. daha sonra ben hayatı sorguladım, yaşamı sorguladım yani dünyaya ve evrene ait her şeyi sorgulama ihtiyacı duydum, ve dinleri araştırdım sonrasında deist olmaya karar verdim ve deist oldum bir süre böyle gitti ve artık agnostik gibiydim, agnostiklikden öte ateizme geçişim oldu ve sonrasına nihilizm denilen bir ideolojiye saptım daha sonra çıkamadım kafam allak bullak oldu ve bir anda her şeyi değiştiren bir şey karşıma çıktı, isa mesih, mesihi tanıdıktan sonra bir kaç şey değişti, incili okudum ve hristiyan olmaya karar verdim, zaten önceden beri hristiyanlık içimde yatiyordu hep hissediyordum, isa mesihi önceden biliyordum herkes gibi hz. isa yani islamdaki peygamber olarak biliyordum ama isa mesih'in bambaşka olduğunu öğrendim, yani eskiden bilime güvenir, nasaya güvenir her şey bilimde , tek doğru bilimmiş gibi hareket ederdim, dindarları dinci ezikler diyerek aşağıladığımda çok oluyordu, lakin dine imana döndüğümde anladım her şeyin bilim olmadığını her şeyin günümüz popüler kültürürün zırvalığı olmadığını anladım ve dahası bu ergen psikolojisi beni yok etmişti.. çok şükür akillaniyorum, artık bana bir şeyler mantıklı gelmemeye başladı, bilim ve bilim adına yapilan büyük saçmalıklar bana artık saçma geliyordu, çünkü militan ateist, deist ve agnostik grublarında takiliyordum ki bende diğerleri gibi tek gerçek biziz diye ateizm denilen saçma sapan ergen ve tarikat olan bu inanışa taparak dindarları ezik olarak görüyorum.. yani artık akillandim ve sözlükteki bazi ateist, deist ve agnostik olan kardeşlerimize daha sağlıklı düşünmelerini, tanrının ile kendisinin bir olmayacağını, kendi uydurduklari bahaneler ile o yokmuş gibi davranmalarindan vazgeçmelerini öneriyorum, ateizm, satanizm, deizm, nihilizm, agnostisizm dediğimiz ve bunun gibi saçma sapan kuruluşlar tamamen dine karşı hazırlanmış tarikatlardır ve ütopyalardır..

sevgiler.
    -1 ... ikinci nesil yazar
  2. 2.
    elhamdulillah müslüman doğduk müslüman öleceğiz inşallah.
    1 ... seruven44
  3. 3.
    Milliyetçiliğe inancım kalmadı, çok dürüst çalışkan iyi hayvansever cevredostu vs olmamiza inancim kalmadi.

Selam ve duva il.
    1 ... templier
  4. 4.
    sorgulama cesaretini göstermiş yazarlardır.
    2 ... this
  5. 5.
    bir dine inanan insanlar dünya'nın oluşumu ve hayat tohumlarının ekilmesinin tarihini öğrendiğinde mevcut inancından çıkması olayıdır. tüm ünlü fizikçilere bakın, genelde bir dine inanmazlar. hatta eski bilim insanlarına bakın çoğunun ateist ya da deist olduğunu görürsünüz. ancak din içinde de bilimsel ögeleri destekleyen argümanlar vardır. tam tersi desteklemeyenleri de bulabilirsiniz.

başka bir açıdan dinler tarihini de incelemek lazım. dinlerin ortaya çıkması orta doğuda başlamıştır. birçok bilim adamına göre de bunların hepsi birbirini takip eden gelenekler. hatta tarihi daha da geri alırsak bugün bildiğimiz dinsel ögelerin, sümerler gibi uygarlıklarda da bulunduğunu görürüz.
    1 ... economistman