1. 1.
  ak parti sempatizanlarının sloganlarından. yapılan icraatlara göre değilde, at gözlüğü takarak destek vermek. ihaleleri olmayacak rakamlara kendi adamlarına peşkeş çekse de, laikliği sarssa da, gündemi ve ekonomiyi gereksiz konularla oyalayarak sıkıntıya soksa da, gerici ve türkiye cumhuriyet'ine yakışmaya davranışlarda bulunsa da inadına akp! inadını s.kiyim.
  24 -11 ... okuzcuk
 2. 2.
  oy meselesini fazla abartan, hiç durmadan akp hükümetine yüklenen parti ba$kanlarına hitaben söylenilesi sözdür. "ulan size inat akp ye vericem oyumu nihahahaaha" nidalarıyla serzenişte bulunmaktır.
  2 -10 ... bylait
 3. 3.
  akp'nin yaptigi gariban ve ezilmislik edebiyati nedeniyle:
  (bkz: ben acilar cocuguyum)
  (bkz: gariban edebiyati)
  4 -3 ... isla morada
 4. 4.
  ellerinde ordu göreve pankartları taşıyan sonra da özgür düşüncenin temsilcileri olduklarını ve bu ülkenin aydınları olduklarını iddia eden rektörlerin inadına akp..

  gerekli çoğunluğa sahip olduğu halde demokrasinin uzlaşı sistemi olduğunu iddia edip, çoğunluğun sesini susturanların inadına akp..

  yayınladıkları gece yarısı bildirileriyle yeniçeri ocağının devamı olduğunu her fırsatta deklare eden askerin inadına akp..

  dini siyasete alet ediyorlar deyip de alet edenlere karşı değil de dine karşı linç başlatıp daha sonra alevi cemaati sanki dini bir cemaat değilmiş gibi, efendim alevi cemaati şöyle aydındır böyle aydındır deyip sırt sıvazlayıp oy isteyip daha sonrada hiçbir sorunlarını çözemeyen, dini sömürmekse alasını yapan zihniyete karşı inadına akp..

  ulusalcıyız deyip sağda solda mitingler düzenleyen sonrada çıkıp pkk mitinglerinde şarkılar söyleyip sözde gerillaları coşturan zihniyetin mali destekçilerinin ki bunlar sünnet düğünlerinden ve siyasi partilerin kasalarından çıkan paralarla kanal sahibi olurlar, işte bunların da inadına akp..
  7 -15 ... xiphoideus
 5. 5.
  'in(insan)adına akp' diye yorumlanabilen slogan. ama 4 yılda sadece slogan olmaktan öteye gidemeyen, na-inadına akp denilmesi gereken slogan.
  1 -2 ... efesim
 6. 6.
  (bkz: indiana jones) *
  4 ... osiris
 7. 7.
  9 yaşındaki kızlarla evlenmeyi uygun gören akpli belediye başkanı değil mi?
  kaçak kuran kursu açanlara verilen cezayı hafifleten akp değil mi?
  başbakanlık konutunda iranlı ziyaretçileri haremlik selamlık ağırlayan akp değil mi?
  ağzına inşallah, bismillah, hamdolsun, allahın izniyle kelimelerini dolayıp, %34ün din damarına extasy basan tayyip değil mi?
  kemalizmi dinsizlik olarak gören tayyip değil mi?
  10 kasımda sap gibi ayakta durmaya gerek yok diyen tayyip değil mi?
  karısının türbanıyla siyaset yapan tayyip değil mi?
  halkın çocukları türkiyede okurken, kendi çoluk çocuğunu amerikan ellerinde okutan tayyip değil mi?
  ekonominin anasını babasını bırakmayan, enflasyon hesaplarına otu boku katarak rakamlarla oynayan, imf ile arası iyi olan, dün avrupa karşıtı bugün teslimiyetçi olan akp kadroları değil mi?
  apoya sayın diyen tayyip değil mi?
  işine gelince askere sen benim memurumsun diyen, işine gelmeyince asker istesin izin veririz gibi komik cümlelere imza atan tayyip değil mi?
  senin oğlun da işsiz kalsın diyen tayyip değil mi? inadına akp diyenler, ya sizin babanıza deseydi tayyip bunu? o zaman görürdüm nazik götünüzü.

  sonra sen çık, ezber bozmaktan bahset. bir de bir solcunun söylemini referans alarak.
  ulan komiksiniz.
  15 -7 ... hyperion
 8. 8.
  oyunu aldığı, alacağı kesimin bile derdina çare olmayacak seçim bildirgesi hazırlayarak nasıl bir inadın içinde olduğunu bilmeyen zavallıların serzenişleri.

  inadına dokunulmazlık!

  inadına cumhurbaşkanlığı krizi!

  inadına statüko!

  inadına tepedeninmecilik!

  (bkz: her millet layik oldugu sekilde yonetilir)
  7 -5 ... risorder pejmurder
 9. 9.
  koyun gibi güdülmekten hoşlananların cümlesi. *
  13 -7 ... hyperion
 10. 10.
  bugüne kadar yaptıklarına, uyguladıklarına baktıktan sonra insanlar bunu gerçekten istiyorlarsa, ya çıldırmış olmalılar, ya başıboş ya da kukla bir zavallıdırlar.

  inadına esaret, inadına rezalet gibi bir istek.
  6 -1 ... krmyrdsn