bugün

ak parti sempatizanlarının sloganlarından. yapılan icraatlara göre değilde, at gözlüğü takarak destek vermek. ihaleleri olmayacak rakamlara kendi adamlarına peşkeş çekse de, laikliği sarssa da, gündemi ve ekonomiyi gereksiz konularla oyalayarak sıkıntıya soksa da, gerici ve türkiye cumhuriyet'ine yakışmaya davranışlarda bulunsa da inadına akp! inadını s.kiyim.
oy meselesini fazla abartan, hiç durmadan akp hükümetine yüklenen parti ba$kanlarına hitaben söylenilesi sözdür. "ulan size inat akp ye vericem oyumu nihahahaaha" nidalarıyla serzenişte bulunmaktır.
akp'nin yaptigi gariban ve ezilmislik edebiyati nedeniyle:
(bkz: ben acilar cocuguyum)
(bkz: gariban edebiyati)
ellerinde ordu göreve pankartları taşıyan sonra da özgür düşüncenin temsilcileri olduklarını ve bu ülkenin aydınları olduklarını iddia eden rektörlerin inadına akp..

gerekli çoğunluğa sahip olduğu halde demokrasinin uzlaşı sistemi olduğunu iddia edip, çoğunluğun sesini susturanların inadına akp..

yayınladıkları gece yarısı bildirileriyle yeniçeri ocağının devamı olduğunu her fırsatta deklare eden askerin inadına akp..

dini siyasete alet ediyorlar deyip de alet edenlere karşı değil de dine karşı linç başlatıp daha sonra alevi cemaati sanki dini bir cemaat değilmiş gibi, efendim alevi cemaati şöyle aydındır böyle aydındır deyip sırt sıvazlayıp oy isteyip daha sonrada hiçbir sorunlarını çözemeyen, dini sömürmekse alasını yapan zihniyete karşı inadına akp..

ulusalcıyız deyip sağda solda mitingler düzenleyen sonrada çıkıp pkk mitinglerinde şarkılar söyleyip sözde gerillaları coşturan zihniyetin mali destekçilerinin ki bunlar sünnet düğünlerinden ve siyasi partilerin kasalarından çıkan paralarla kanal sahibi olurlar, işte bunların da inadına akp..
'in(insan)adına akp' diye yorumlanabilen slogan. ama 4 yılda sadece slogan olmaktan öteye gidemeyen, na-inadına akp denilmesi gereken slogan.
(bkz: indiana jones) *
9 yaşındaki kızlarla evlenmeyi uygun gören akpli belediye başkanı değil mi?
kaçak kuran kursu açanlara verilen cezayı hafifleten akp değil mi?
başbakanlık konutunda iranlı ziyaretçileri haremlik selamlık ağırlayan akp değil mi?
ağzına inşallah, bismillah, hamdolsun, allahın izniyle kelimelerini dolayıp, %34ün din damarına extasy basan tayyip değil mi?
kemalizmi dinsizlik olarak gören tayyip değil mi?
10 kasımda sap gibi ayakta durmaya gerek yok diyen tayyip değil mi?
karısının türbanıyla siyaset yapan tayyip değil mi?
halkın çocukları türkiyede okurken, kendi çoluk çocuğunu amerikan ellerinde okutan tayyip değil mi?
ekonominin anasını babasını bırakmayan, enflasyon hesaplarına otu boku katarak rakamlarla oynayan, imf ile arası iyi olan, dün avrupa karşıtı bugün teslimiyetçi olan akp kadroları değil mi?
apoya sayın diyen tayyip değil mi?
işine gelince askere sen benim memurumsun diyen, işine gelmeyince asker istesin izin veririz gibi komik cümlelere imza atan tayyip değil mi?
senin oğlun da işsiz kalsın diyen tayyip değil mi? inadına akp diyenler, ya sizin babanıza deseydi tayyip bunu? o zaman görürdüm nazik götünüzü.

sonra sen çık, ezber bozmaktan bahset. bir de bir solcunun söylemini referans alarak.
ulan komiksiniz.
oyunu aldığı, alacağı kesimin bile derdina çare olmayacak seçim bildirgesi hazırlayarak nasıl bir inadın içinde olduğunu bilmeyen zavallıların serzenişleri.

inadına dokunulmazlık!

inadına cumhurbaşkanlığı krizi!

inadına statüko!

inadına tepedeninmecilik!

(bkz: her millet layik oldugu sekilde yonetilir)
koyun gibi güdülmekten hoşlananların cümlesi. *
bugüne kadar yaptıklarına, uyguladıklarına baktıktan sonra insanlar bunu gerçekten istiyorlarsa, ya çıldırmış olmalılar, ya başıboş ya da kukla bir zavallıdırlar.

inadına esaret, inadına rezalet gibi bir istek.
*karnım aç, çocuklar okuyamıyor ama inadınaa akepeee, inadına özelleştirmeeee, inadına emek sömürüsüüüü....hebeeee, manyamadım daha manyamadııım...hebeeeee....
-bu da mı türkiye'den geliyor?
+evet, ülkeleri yıllardır bir kısır döngü yaşıyomuş.
-yazık, farklı düşünce bilmez mi bunlar?
+yoh, hep merkezden sağa doğru bi yönelimleri vardır.
herkes eşit haklara sahip olsun diye inadına akp!

başörtülü kardeşlerim mini etek giymiyor diye üniversiteye alınmıyor diye inadına akp!

atatürkçüyüz, laikiz diye dine saldıranlara inat akp!

sonra da seçim meydanlarında ezan okunuyor diye konuşmasına ara verenlere inat akp!

cumhuriyet mitinginden ki selayı ezan olarak algılayıp yuhlayanlara inat akp!

anıtkabir'in arkasında cami olamazcılara inat akp!

kuzey ırak'a giripte 3. dünya savaşını çıkarmıyor diyenlere inat akp!

son elli yıldır bizi yüzlerce yıl geri götürenlere inat akp!

toprak arazi satışını sadece akp döneminde gözümüze sokan medyaya inat akp! *

ekonomi düzgün gidiyor ağlayanlara inat akp!

enflasyonun canavarının gazete köşelerinden ayrılışını kutlamak için inadına akp!

istikrarın bir ülke için ne manaya geldiğini kavrayamayanlara inat akp!

siyaseti kahvede batak oynamak sanan mallara inat akp!

oy vermeyip emzik isteyen çoğunluğa inat akp!

oy vermeyip verenlerin hakkını yiyenlerin inadına akp!

tek zerre islami icraatı olmamasına rağmen akp'yi şeriatçı diye lanse edenlere inat akp!

bunu anlamayan akıllılara (!) inat akp!

halen deniz baykal'ın başkanı olduğu bir partiye oy verenlere inat akp!

anayasa mahkemesine inat akp!

gizliden gizliye akp'yi bir yerlerden çelme takarak düşürmeye çalışan birilerinin inadına akp!

tanım: akp yi birinin ya da belli bir kesimin inadına savunma hadisesidir..
akp sempatizanlarının hayat'a at gözlüğü ile bakması durumudur. adamlar daha ne yapmalı gerçek yüzlerini herkes'in görmesi için gerçekten merak ediyorum.. adam bu defa cumhurbaşkanı seçiminde seçilemezsek, ülkede kriz çıkaraktan herkes'i tehdit ediyor. şehit cenazeleri abartılıyor diyebiliyor. ee o zaman yollasana çürük rapor'u aldığın, mehmetçiğin kanı üzerinden kazandığın para ile gemiler, evler aldığın oğlunu hakkari'ye, mardin'e, diyarbakır'a askerliğe..

(bkz: al ananıda git burdan akp)
(bkz: inadına chp) diyen ve hayata at gözlüğüyle baksa bile yine birşey göremeyen insandan kat kat akıllı, gayet mantıklı insan söylemidir. son birkaç aydır yaşananları iyi düşünüp tartmış, dönen iç ve dış siyasi manevraları terör konusuyla da ilintilendirmiş ve menfaat odaklarını iyi çözmüş ve bu nedenle kendini kınayanlara sandıkta siyasi ders vermek için gaza getirilmiş seçmen söylemidir.

ayrıca, yıllardır siyasette ve iktidarda bişey yapmayan ve kendisine iktidar veya koalisyon fırsatı verildiğinde ülkeyi hizipe sürükleyen bir düşünceye kapısı tamamen kapalı insan söylemidir de.
sinsice ilerlemeye çalışan takunyacı, gerici tayfanın son zırvası. neymiş efendim amaçları atatürk'ün çizdiği muasır medeniyetler yolunda hızla ilerlemekmiş. cumhuriyetin yüzüncü yılında daha iyi bir türkiye'ymiş. daha sadece 10 yıl önce laik türk cumhuriyetini abes karşılayanlar, bu rejimi aşağılayanlar tarafından yönetiliyor bu ülke. aptal mı sanıyorsunuz siz insanları. ya da herkes yüzsüz ve pişkin mi bu ülke topraklarında? üstelik neredeyse amerika'nın kuklası haline geldi bu koca cumhuriyet. kimse uyanıp da bir ses etmez mi, isyanını dile getirmez mi. utanmadan, sıkılmadan inadına akp diyorlar bir de. güldürmeyin allah aşkına!

akp, ağırlıklı olarak bilinçsizler tarafından tercih edilen bir parti. doğu'da bir kadıncağıza soruyorlar oyunu kime vereceksin diye, ağzı burnu kapalı gülümsüyor ve diyor ki; beyim ne derse o, karısını o zihniyete sokan sevimsiz odun bir adamın tercihini tahmin etmek zor olmasa gerek herhalde.

türkiye cumhuriyeti basireti bağlanmış eli kolu bağlı bir zavallı gibi hareket etmeye asla layık değildir, hele ki amerika gibi bir sevimsiz ülkeye karşı asla. akp'nin türkiye'yi getirdiği hal korkunçtur. aklı başında bir insan, duble yollar açıldı diye ülkenin geleceğini rezil bir partiye asla teslim etmemeli.

burası türkiye cumhuriyeti..hani o annelerin anneannelerin masumane başörtüsüyle yıllardır yaşayıp gittiği ülke..chp'nin mitingde ezan okununca sessizliğe bürünmesini popülist bir tavır olduğu yönünde suçlayanlar acaba akp genel merkezindeki göstermelik başı açık şık kadın sekreter tercih edilmesini nasıl yorumlarlar çok merak ediyorum. bu ülke deli gibi makyaj yapıp, sivri burunlu çizme giyerek etrafı süzen propagandacı türbanlı zihniyete de boyun eğmeyecek. türbanlı kardeşlerle okumayak isteyenler elele versinler defolup gitsinler arap yarımadasına ya da iran islam cumhuriyetine. hadi yallah!!!

dini duyguları da artık o iğrenç ağzınıza sakız edip rezil etmeyin yeter!
(bkz: inadına barzani)
(bkz: inadına dokunulmazlık)
(bkz: inadına özelleştirme)
(bkz: inadına toprak satma)
(bkz: inadına yolsuzluk)
(bkz: ampülik)

(bkz: 20 watt)
çeşitli haber sitelerinde sürekli karşıma çıkan mürid mottosu.
mesela bir haber sitesinde hazineye 4 milyar ytl borcu bulunan gökçekcan için yapılmış "gökçekcanın borcu dağları aştı" haberinin altında yer alıyor bu motto.
gerizekalı mısınız derler adama? hadi ben bunu derim de kibar olmayan adamlar deli mi sikti sizi der.
evladım siz iyi misiniz lan? 4 milyar ytl borç takmış adam, sen orda götünün üstüne oturmuş inadına akp diyorsun.
bilmem farkında mısın o borç herhangi bir ideolojiye değil sana, bana ve bu ülkenin geleceğine takılmış bir borç.
adam borcunu iplemeden hala kömür dağıtıyor sokaklarımda, bu andavallar da gelmiş inadına akp diyor gözümün içine baka baka. biraz zeka belirtisi gösterin lan bu kadar mal olamazsınız gerçekten.
gerçi aynı embesil inat öldürmedi mi konya' da o küçücük kız çocuklarını? bu dar bakış, mal görüş değil miydi günden güne fakirleştirilmeyi baştan kabul eden? aynı zihniyet değil miydi çocuk tacizcilerini içeriden çıkartan?
yarın birgün bugün savunduklarınız, uğruna fanatiklik yaptıklarınız, karınıza kızınıza sarktığında da oh inadında avuçla koçum diyebilecek misiniz? yemin ediyorum derseniz şaşırmam, mallığın bu boyutunu gördüğüme şaşırmadığım gibi...
(bkz: deveye diken insana siken yaranır)
(bkz: stockholm sendromu)*
2002 yılından beridir en hızlı zenginleşen zümrenin hala ezildiğini iddia ederek inadına onların ezilmeye devam edildiğini iddia etmektir.
yine geçenlerde felsefe yapıyoruz mına koyim IQ 1500 demez miyim inadına akp millet ciddiye aldı tabi verdi ayarı.
inadına akp, inadına kömür, inadına soba...

bu çağda insanımı inatla sobayla ısıtanlar utansın...
(bkz: borclari yuzunden intihar etmek)
katir inadi dedikleri bu olsa gerek.

hayir sizin inadinizin ceremesini ben ne sebeple cekiyorum, onu anlayabilmis degilim... evrim teorisini okumak mesele haline geldi memlekette, richard dawkins'in sitesini kapatip, darwin'le ilgili haberleri kaldirip bilimle-inanci follos etmeniz bi tarafa, bana hangi bilgiye ulasip hangisine ulasmayacagimi soyluyorsunuz, sebep? benim inancimin bekciligi.

ben eger akp'den baskasini secersem alalen gun yuzu gormeyecegimin tehdidini yapiyorsun devlet eliyle, bizimle takisanlara nah butce veririz nah projelerini bitirtiriz diyosun. ki bu da bakin sectiniz ama bi bok yapamadilar diycek olmanin on hazirligi. yaptirmazsan ne yapacak adam?

sosyal guvenlik denen bi sey kalmadi. sosyal devletin vermeyi on gordugu butun hizmetleri kistikca kistin, zorlastirdikca zorlastirdin.

sivil toplum orgutleri umrunda degil, bilim insanlarinin yaptigi uyarilar umurlarinda degil, zaten biri uyari yaptimi ohoo postal yalayicisi oluyor, kendi bildigini kendi lehine ama bu halkin alehine okuyan bir parti bu.

demokrasiyi silah olarak kullanan ama insanlari mal yerine koyan bir parti. daha bunun nesiyle inatlasiyosun? sana getirisi ne? turban ozgurlugu mu? mal misin mna goyim 2002'den bu yana ne ozgurlugunu gordun adam ortaya cani istediginde salliyor bir olta millet birbirini yiyor ama sende hala turban ozgurlugu yok. yapan adam yapardi sene 2009 hesap et 7 sene olmus.
turbani ozgur biraksa bilimi ozgur birakmiyor. dengesiz misiniz anlamadim ki? turban takip her sey kisitlansa, ozgurce dusuncelerini dile getiremesen ki getiremiyosun, ozgur mu olmus olcaksin?

inadina akp diyenler ya hakikaten cok tuzu kuru, hic canlari yanmamis ya mazosistler ya da harbi kafalarinda bikac tahta eksik.

chp'ye de oy verme babacim ver diyen mi var sana, halk hukumetleri yonlendirir, hukumet degil, hukumet halk icin vardir, tek derdin deniz baykal olsun 3 gun 30 milyon kisi sokaga dokuldu muydu bak gor ne deniz baykal kalir ne tayyip erdogan ne yolsuzluk ne usulsuzluk. ama duduklenmeye alismissan bi kere aklin baskasina kesmiyorsa ben napim?