bugün

kendisinden istenileni asla yapmayacağını etkili ve nükteli bir söyleyişle belirtmek isteyen şahsiyetin sarfettiği cümle.
her durumda götünü reklam etmeyi seven insan lafı...
Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracagınızdan emin olabilirsiniz.

Henry Wadsworth Longfellow

Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.

Leonardo da Vinci

Oğlum, bütün hayatımı kolların ve ayakların belirlemeyecek. Hayatına asıl yön verecek olan beynin ve kalbindir. Bir şeyi gerçekten istiyorsan, bütün engelleri yenip ona ulaşabilirsin.

Shelton Skelton

Sizi korkutan her deyim size güç, cesaret ve güven kazandırır. Kendinize "Ben bu dehşeti yaşadım. Bundan sonra gelecek şeylere hazırım" dersiniz.

Eleanor Roosevelt

Dünyada bir çok kabiliyetli kişiler, küçük bir cesaret sahibi olmadıkları için kaybolurlar.

Sydney Smıth

Hayatta başarılı olanlar, kendilerine gereken bilgileri öğrenmekten bir an geri kalmazlar ve hadiselerin sebeplerini her zaman araştırırlar.

Rudyard Kıplıng

"insan yalnız tek bir istemeli ve durmadan hep onu istemeli, o zaman onu elde edeceğimizden emin olabiliriz."

Andre Gide
bir kimsede azim olmazsa bilgisi ölüdür bilgiye yaşam veren azimdir.
von goethe

inadım inat götüm iki kanat
dayım

(bkz: umut sarıkaya esprileri)
Her söylediğinde kahkaha attığım söz.
aziz yıldırım'ın hayat felsefesi olan sözdür.

stoch'u galatasaray'ın elinden aldim demek için gitti aldı, stoch elinde patladi.

mehmet topuz'u Beşiktaş'ın elinden aldım demek için fazla fazla para verip aldı, 1 sezon bile düzgün top oynamadı, yillarca kadroda kaldi en son serbest birakildi.

simdi de bu yeni giuliano mudur nedir o adam için trabzonla papaz olmuş, tamam trabzon'un yaptığı normal sartlar altinda hoş değil ama hem fenerin sicilinin bu tarz işlerle dolu olması hem de 2010-11 sezonundan süregelen nefret bu hamleyi anlaşılır kılabilir.

aziz yildirim ne yaptı, kiralik anlaştığı adamı sirf trabzon almasin diye bonservisiyle aldi, 4 senelik kontrat ve 7 milyon euro bonservis gote girdi.

topcu belki diego gibi bir performans gösterecekti (olursa sasirmam zira diego kariyer olarak bu adami donunda sallayacak bir adamdi) fener de opsiyonu kullanmayip seneye başka bir isim bulacaktı.

şimdi ne oldu, hem kjaer'in parasiyla yapilmasi beklenen 4 transfer isi gote geldi, soldado ve giuliano ile para bitti zira, hem de topçunun 4 sene elde patlama imkani oldu.

trabzon adami transfer etse fenere daha az zarar verirdi, şimdi bi taşla 2 kuş vurmuş oldu trabzon, rakibine iyi celme atti. yine bir boluspor operasyonu yapmazsa aziz yıldırım fenerin bonservisle adam alma şansı yok, bonservissiz adam da piyasada yok ve takımda siritan mevki çok.

kısacası aziz yıldırım inadı yine fenerin burnunu boka soktu, hayırlısı bakalım.
örnek ;

https://twitter.com/i/status/1091063833567920130
Kararlılığı gösteren söz öbeği. yada bir inat uğruna yapmaması gereken işi yapmayı düşünün kimse.

örnek : inat ettim yapıcam o işi. Beni kimse döndüremez bu düşüncemden. kimse engel olmasın. inadım inat götüm iki kanat
güncel Önemli Başlıklar