1. 1.
  başakşehir'de bir şantiyede alınan karar.

  inşaat işçisine kürtçe konuşma yasağı
  http://www.cumhuriyet.com...ma_yasagi_belgelendi.html
  8 -2 ... jimmy tudeski
 2. 2.
  Ha gayret aq pkk türk kürt ayrımını başaramadı siz başaracaksınız ha gayret.
  6 -11 ... shizi
 3. 3.
  normaldir. araplar otobüste bağıra bağıra konuşunca nasıl irite oluyorsam çalıştığım yerde de kürtler aynı şekilde konuşsa irite olurum. bir ülkede kamusal alanda o ülkenin resmi dili konuşulur. ha sen arkdaşınla yemek yemeye gitmişsindir orada istediğin dili konuş. ama siz 3 kişi bir odada çalışıyorsunuz ikiniz kürtsünüz diye o odada kürtçe konuşamazsınız. sadece kürtçe için değil o odada arapça ya da hintçe'de konuşamazsınız.
  12 -3 ... gamzedeyim deva bulmam
 4. 4.
  Suriyeliler tabi, Arapça konuşuyor. *
  3 -2 ... n dakota
 5. 5.
  sevindiğim gelişme. inşaatların önünden geçerken rahatsız oluyordum açıkçası ne dedikleri belli değil belki küfür ediyorlar açık ve net.
  3 -3 ... public agent efsanesi
 6. 6.
  Siktir git erbilde konuş kurtçeni.
  1 -4 ... simetrigiolmayankok
 7. 7.
  olması gerekendir. toplum içinde bulunduğun ülkenin dilini konuşmak zorundasın. evinde ister kürtçe ister azerice konuş bu bizi ilgilendirmez.
  2 -5 ... kedilerseniyer
 8. 8.
  Kimse bu olay üzerinden faşistlik, kardeşlik kasmasın. Gayet doğru yapılmış bir hareket. Ben bir erkek olarak bile inşaatların yanından geçerken rahatsız oluyorsam bir kız hayli hayli rahatsız, tedirgin olur.
  4 -5 ... harun abla
 9. 9.
  saçma bir yasaktır. herkes istediğini konuşsun size ne zararı var?
  2 -2 ... marjinalbirnick
 10. 10.
  saçmalık ötesi faşizm. en iyi anlaştıkları dil üzerinden konuşacaklar elbette. her kürtçe konuşan pkklı mı? akp'ye oy veren milyonlarca insan var. Irkçı sidikli veletler sizii.
  3 -2 ... soyle sebastiyan