1. 1.
  bir meral akşener benzetmesi. 7/24 meral akşener güzellemesi yapan inönü hayranı kemalistler şaşkın. https://www.youtube.com/watch?v=t0CznuCNjDY+
  1 -1 ... bim kamyoncusu
 2. 2.
  kusura bakmayın haklı söylemdir.bunun yüzünden kararını değiştirecek olan da siktirsin gitsin kürtçü chplileri beslemeye devam etsin.

  inönü atatürk ile derin bir rekabet halindeydi.atatürk vefat ettikten sonra ilk iş paralara kendi resmini koymuş , atatürk'ün yazdığı tarih kitaplarını müfredattan kaldırmış biridir.

  şimdiki erdoğan ile arasında fark yoktur.ülkenin sanayi devrimi ,üretimi ,eğitimi gibi önemli konular sikinde olmamış kafayı atatürk'ün yaptırdığı türklerin bağımsızlığını simgeleyen bayrak tutan bozkurt heykelini kaldırtmayla bozacak kadar sikko eylemlerde bulunmuştur.gizli sayımlarla iktidarda kalmıştır.

  inönü ülkede amerikancılığın ilk adımlarını atan adamdır.ve sağcı amerikancı kanadın palazlanmasına sebep olmuştur.fulbright anlaşmasından , imf den habersiz olanlar çok sever inönüyü.

  boraltan köprüsünde türkiyeye sığınan azerbaycan türklerini ruslara teslim etmiştir.

  inönü kişilik olarak da aşağılık kompleksine sahiptir.bu yalnızca atatürk'e karşı değil 40 yıl boyunca chp yi yönettikten sonra ecevit ,kurultayda başkan seçilince kendine yediremeyip chp den istifa etmiş bir adamdır.kibrinden dolayı atatürk'ün cenazesine katılmadığını yumuşak götlü sosyalistler bilmez.

  bu ülkede inönüyü sevmeyen iki kesim var.birincisi atatürke laf etmeye götü yemeyip ismete salça olan dinciler ,ikincisi atatürkçü olduğu için mantıken ismeti haklı olarak sevmeyen kürtçü-sosyalist haricindeki chp seçmeni.

  sonuç olarak meral ablamızın oy kaybettiğini sanmıyorum kürtçü-sosyalistler zaten vermeyecekti.ayrıca bu söylemlerle öteki yüzde elliden pay koparma ihtimali var.
  2 -3 ... kendi filminin figurani
 3. 3.
  akşener'in ne mal olduğunu ortaya çıkarmış hede. ben de ne bekliyorsam zaten, kötünün iyisi beklerken üstü kırmızı parlak altı kara çatlak olan bir elma çürüğüymüş kendisi. bu ülkede bunlar varken nasıl gün yüzüne çıkacağız bilmiyorum. bu nasıl bir şerefsizliktir ki bu ülkenin kurucularına yine bu memleketin insanları böyle abuk subuk sözler edebiliyor. bırak kuruculuğu en basitinden gaziler bu insanlar gaziye de saygınız yok.
  -3 ... rip 1923 2017
 4. 4.
  günahım kadar sevmediğim kenan evreni bile arar olduk.

  2 tane hasta memleketi kenefe çevirdi. canları da çıkmıyor.

  https://scontent-sof1-1.x...b1c872ab9&oe=5B3F823F
  4 -1 ... timur cengiz hulagu
 5. 5.
  her gittiği yerde 40 - 50 kişilik kalabalıklara seslenen akşener'in beyanı.

  bu mu yani siyaset, 70 sene öncesini didiklemek, 45 sene önce ölmüş adamı malzeme yapmak? mhp yönetiminin kıyımından sonra ülkücülerin sinan oğan yerine, gaza gelip akşener'in etrafında toplanmaları büyük hata oldu, bunu daha 2015'te öngörmüştüm.
  -1 ... ateistvaiz
 6. 6.
  chp'li olupta inönü'yü sevmeyenlerde vardır tabi ama genel olarak sevilir chp'de inönü. ben de severim şahsen. iyi partiye oy verecek biri olarak meral hanım'a tavsiyem chp'den kendisine bu kadar oy kayarken daha dikkatli konuşmasıdır. kendisi inönü'yü başarısız bir siyasetçi olarak görüyor olabilir bunda kızacak bir şey yok ama her doğruyu her yerde söylemek faydadan çok zarar getirir.
  bu arada başlığı açanın da iyi parti düşmanı bir ak-troll olduğunu belirteyim.
  -1 ... gamzedeyim deva bulmam
 7. 7.
  ikinci dünya savaşına girmeyen Türkiye buna rağmen savaşın getirdiği sıkıntıları yaşamıştır. o sıralarda inönü'nün yanına yaklaşan bir kız çocuğu "bizi ekmeksiz kodun ya" diye sitem etmiştir. inönü ise gayet sakin bir şekilde "en azından babasız komadım" demiştir. Öyle kolay değildir devlet yönetmek, bilmediğimizi bilirler ve neyi bilmememiz gerektiğini de. Her iktidarı eleştirmek boynumuzun borcudur ancak bunu etik sınırlar içinde yapmadığımız sürece amacımızın ne olduğu, kim olduğumuz, eleştirdiğimiz kişinin ne olduğu önemini yitirir. inönü bu ülkenin kurucularındandır ve böylesine dil uzatmak tüm ceddimize bir hakarettir.
  ... kolaysaanlat